logo

https://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202704

„NIM PRZYJDZIE WIOSNA” PREMIERA SINGLA CZESŁAWA NIEMENA W SERWISACH CYFROWYCH

Piątek, 3 marca 2023

Już 3 marca w przestrzeni cyfrowej pojawi się utwór Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”. To pierwsza zapowiedź zaplanowanej na 14 kwietnia premiery w serwisach streamingowych ponad czterdziestu nagrań studyjnych i koncertowych z albumu Artysty „Pamiętam ten dzień”.

 

Nagranie pięknej ballady Czesława Niemena, do tekstu Jarosława Iwaszkiewicza pochodzi z konkursu III Międzynarodowego Festiwalu Interwizji (a zarazem 19 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie) w 1979 roku. Wówczas śpiewającemu i grającemu na instrumentach klawiszowych Niemenowi na scenie Opery Leśnej towarzyszyli Maciej Radziejewski (gitara), Jerzy Dziemski (gitara basowa), Maciej Czaj (perkusja).

Utwór „Nim przyjedzie wiosna” został niekwestionowanym zwycięzcą konkursu i stał się przebojem tamtego sopockiego festiwalu, który wzbudził mnóstwo emocji z racji zaskakujących artystycznych wydarzeń, ale także z uwagi na charakterystyczny element, centralną część scenografii – pełnomorski jacht. Stanowił on jedną z nagród przeznaczonych dla laureata konkursu. Jacht, co prawda nigdy nie trafił do rąk artysty, ale i on sam się o niego nie upomniał.

14 kwietnia, jednocześnie z premierą w serwisach streamingowych wszystkich utworów z albumu „Pamiętam ten dzień”, w sprzedaży pojawi się wznowienie wydawnictwa w formie tradycyjnej tj. na płytach CD. Pierwsza edycja, która ukazała się w listopadzie 2011 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia w formie dwupłytowego albumu CD, pokryła się platyną i praktycznie od wielu lat jest niemal nie do zdobycia na rynku. 

 

·        Wydawcą singla jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Copyright © Polskie Radio S.A