X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WYDAWNICTWA POLSKIEGO RADIA NOMINOWANE DO NAGRODY FRYDERYK 2023

Piątek, 24 marca 2023

FRYDERYKI to najważniejsze nagrody muzyczne przyznawane przez Akademię Fonograficzną, w której skład wchodzą: wykonawcy, twórcy, dziennikarze oraz profesjonaliści z branży muzycznej. Nagrody przyznawane są w kategoriach: muzyki rozrywkowej i jazzu oraz muzyki poważnej.


Wśród tegorocznych nominowanych w kategoriach muzyki poważnej znalazły się cztery albumy wydane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Nominacje otrzymały dwa albumy z serii:


MIKOŁAJ GOMÓŁKA – Melodie na psałterz polski”. Przedostatnia część tego kompleksowego projektu – VOLS 7 i 8 – otrzymała nominację w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, zaś część ostatnia – VOLS 9 i 10 – w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA DAWNA. W nagraniach całej serii, oprócz krakowskiego Chóru Polskiego Radia, wzięli udział wybitni muzycy instrumentaliści z całej Europy pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej – Bennett.


W kategorii ALBUM ROKU RECITAL SOLOWY nominowana została wydana wespół z Arte Fundacją Kultury i Edukacji płyta Piotra Sałajczyka „Weinberg. Piano Sonatas Nos. 1-3 ”.

 

Członkowie Akademii Fonograficznej uznali również, że na nominację w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA WSPÓLCZESNA zasługuje płyta „Tomasz RADZIWONOWICZ Requiem dla świata” wydana we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.


« wstecz