X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW RANKINGU POLSKIEGO RADIA „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022”

Piątek, 25 listopada 2022

W piątek, 25 listopada w specjalnej audycji ekonomicznej „Winien i Ma” w Programie 3 Polskiego Radia, zostali ogłoszeni zwycięzcy rankingu Polskiego Radia „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022”. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: ORLEN Południe S.A., Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Fabryka Broni „Łucznik”- Radom Sp. z o.o. oraz Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie S.A. Finaliści odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Polskiego Radia S.A.


25 listopada, odbył się VI finał edycji ogólnopolskiego rankingu „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022” – organizowanego przez Polskie Radio oraz redakcję Trójki Polskiego Radia. Celem rankingu jest promowanie polskich produktów i usług, a także wspieranie rodzimych firm oraz edukowanie słuchaczy publicznego nadawcy, w jaki sposób zakup polskich produktów i korzystanie z usług krajowych przedsiębiorców wpływa na koniunkturę naszej gospodarki.

Polskie Radio – informując o konkursie i przedstawiając nominowane firmy i produkty na antenach Polskiego Radia zachęcało słuchaczy do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie.

Laureatów tegorocznej edycji „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022” poznaliśmy podczas specjalnej audycji „Winien i Ma” na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a statuetki zostały wręczone zwycięzcom w poszczególnych kategoriach podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku wyraźnie sprecyzowanych kategoriach.


Nagrodę główną w kategorii NAJLEPSZY POLSKI PRODUKT EKOLOGICZNY 2022 otrzymał ORLEN Południe S.A. za BIO Glikol propylenowy. W tej kategorii nagradzane są firmy, które wytwarzają produkt o największych walorach ekologicznych. Drugie miejsce przypadło 4NatureSystem Sp. z o.o. za 4Nature Smart Green, a trzecie Zakład Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Polskie Przetwory” we Włocławku za Ketchup „Polskie Przetwory”.

W kategorii NAJLEPSZA POLSKA USŁUGA 2022 pierwsze miejsce przypadło Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” za Szybkie Przejście Fast Track. W tej kategorii nagradzane są firmy, które są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych produktów usługowych. Kapituła przyznała też dwa drugie miejsca: firmie PKP Intercity za „Taniej z bliskimi”, a także spółce Polski Standard Płatności Sp. z o.o. za BLIK Płacę Później.

NAJLEPSZYM POLSKIM PRODUKTEM EKSPORTOWYM 2022 została Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. za karabinek automatyczny MSBS Grot C - 16 FB - A2 kal. 5,56 x 45 mm. W kategorii tej przyznawane są nagrody dla firm, które mogą pochwalić się produktem lub usługą eksportową o wyjątkowych walorach lub wyróżniają się wysokimi wskaźnikami sprzedaży na obcych rynkach. Jest to nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. Drugie miejsce zostało przyznane firmie FAKRO Sp. z o.o. za Okna dachowe FAKRO , trzecie przypadło spółce Cedrob S.A. za Krakauerland.

Miano najlepszego PRODUKTU INNOWACYJNEGO 2022 zostało przyznane Warszawskim Zakładom Mechanicznym „PZL – WZM” w Warszawie S.A. za ,,Rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC”. W tej kategorii nagradzane są firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania – produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Kapituła przyznała drugie miejsce: firmie PGNiG Grupa Orlen za system HY- Chess oraz trzecie dla Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego za System ANSI.

 

Pierwsza edycja rankingu LUBIĘ, BO POLSKIE odbyła się w 2017 roku. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronat medialny – Polska Agencja Prasowa SA. Zasady związane z przeprowadzeniem rankingu zawiera Regulamin.

 

·       Więcej o rankingu na stronie  LUBIĘ, BO POLSKIE 2022


« wstecz