X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

LATO Z RADIEM W SIERADZU – W PROGRAMIE: FAMILIJNY PIKNIK, POKAZY DRIFTU I SPOTKANIA Z DZIENNIKARZAMI

Piątek, 5 sierpnia 2022

Tegoroczne Lato z Radiem nie zwalnia tempa! Już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, ekipa radiowej Jedynki zawita do Sieradza, gdzie odbędzie się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy – mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym urokliwym mieście nad Wartą. W programie wydarzenia znajdą się konkursy oraz specjalnie przygotowane aktywności dla całych rodzin. O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbają prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, Polskiego Radia Dzieciom i Polskiego Radia Kierowcom. Początek audycji „Lato z Radiem” o godz. 9.00, a Familijny Piknik wystartuje dwie godziny później – w Parku Staromiejskim. Wstęp wolny.Sieradz to szóste miejsce na trasie tegorocznej, 51. odsłony „Lata z Radiem”. Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę i Myślenice. A wszędzie tam, gdzie się pojawili, nie zabrakło fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji „Lato z Radiem”, jak i towarzyszących wydarzeniom, Familijnych Pikników dla całych rodzin.

Tak będzie również w sobotę, 6 lipca, w Sieradzu, gdzie z plenerowego studia wyemitowane zostanie nie tylko „Lato z Radiem” (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek), ale również „Muzyczna Jedynka” (14.00-15.00; prowadząca: Iza Żukowska) oraz „Lato z Radiem Extra” (16.00-17.00; przy mikrofonie Iza Żukowska). Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się w Parku Staromiejskim (godz. 11.00-17.00), do wygrania będą również atrakcyjne nagrody w konkursach: „Z tabliczkami TAK lub NIE”, „Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?”, „Najlepszy kibic Lata z Radiem” (godz. 13.00-13.35; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek).

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadzi w Sieradzu Natalia Litwiniuk. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w porannej gimnastyce „Obudź się” (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach „Sprawdź siłę” (godz. 13.50) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach „Zregeneruj się” (godz. 15.45).

Atrakcje dla uczestników przygotowało również Polskie Radio Kierowców – od godz. 11.00 do 13.30 na parkingu przy moście na Warcie będzie można wziąć udział – jako pasażer – w teście poślizgu kontrolowanego. – W przerwach między jazdami porozmawiamy o tym, jak i gdzie w bezpiecznych warunkach doskonalić umiejętności w jeździe sportowej i opowiemy, dlaczego to właśnie zorganizowane treningi są najlepszym sposobem na rozwijanie pasji – mówi Wiktoria „Moto Złośnica” Jurczewska z Polskiego Radia Kierowców, która zaprosi gości na bezpieczne testy swoim „driftowozem”.

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie „Nie-Udana Audycja” z Patrykiem Bartoszewskim (godz. 12.00) i zabawy dźwiękowe: „Sprint przez pytanie do mety” oraz „Od małego do dużego”, które poprowadzi Joanna Ficińska z Jedynki Dzieciom (godz. 16.15).

Oczywiście nie zabraknie – jak w każdym mieście na trasie Lata z Radiem – występów lokalnych zespołów i solistów. W Sieradzu zaprezentują się: 16-letnia wokalistka Wiktoria „Wiki” Komza (godz. 13.35) oraz dwie orkiestry strażackie – istniejąca od 1898 roku Miejska Orkiestra Dęta OSP Sieradz (15.30) i Kapela PSP Sieradz (16.45).

Dodatkowo w Sieradzu będzie można bezpłatnie zbadać słuch. Podczas Familijnego pikniku działać będzie Mobilne Centrum Słuchu, w którym czekać będą specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii. – Badanie jest bezbolesne. W Mobilnym Centrum Słuchu jest lekarz, który ogląda uszy wideootoskopem, następnie wykonywane są badania słuchu – wyjaśnia lekarz laryngolog-foniatra Elżbieta Włodarczyk.


  • Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl/


« wstecz