X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY LAUREATÓW NAGRÓD GOSPODARCZYCH POLSKIEGO RADIA 2022

Piątek, 24 czerwca 2022

Firmy i przedsiębiorstwa PESA Bydgoszcz SA, Arche SA, PZU SA oraz PGNiG SA zostały laureatami szóstej edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2022. Wyróżnienia w czterech prestiżowych kategoriach ogłoszone zostały w piątek, 24 czerwca, podczas ekonomicznej audycji „Winien i ma” w radiowej Trójce.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2022 to ranking wyróżniający najdynamiczniej rozwijające się polskie firmy i przedsiębiorstwa, które szczególnie w ostatnim, trudnym czasie miały największy wpływ na wsparcie i rozwój krajowej gospodarki. Polskie Radio S.A. – wypełniając misję medium narodowego – wspiera inicjatywy budujące potencjał gospodarczy naszej Ojczyzny, tworzy przyjazną atmosferę dla innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz promuje nowoczesne formy wytwarzania dóbr konsumpcyjnych w oparciu o proekologiczne technologie.

W tym roku odbyła się szósta edycja rankingu, a nagrody wręczono w czterech kategoriach:

·     PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od start up-ów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. Laureaci: I miejsce: PESA Bydgoszcz SA za wodorową lokomotywę manewrową SM42-6Dn. II miejsce: FRESH INSET SA za technologię Vidre+ umożliwiającą przedłużenie świeżości zerwanych owoców i warzyw. III miejsce: Sieć Badawcza Łukasiewicz za stworzenie Centrum Foresightu i Intnernacjonalizacji (CFI), które będzie pomagało polskim naukowcom w budowaniu międzynarodowych partnerstw i konsorcjów.

·     FILANTROP POLSKI – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych 

w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach). Laureaci: I miejsce: Arche SA – firma będąca modelowym przykładem systemowego i kompleksowego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy: Arche wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej zorganizowały specjalne sztaby kryzysowe, przez które przeszło kilkanaście tysięcy uchodźców. II miejsce: PKN Orlen SA – poza całym spektrum działalności charytatywnej, związanej z rosyjską agresją na Ukrainie, w marcu tego roku Płocki koncern energetyczny wykazał się dość szczególnym wyczuciem potrzeb mieszkańców Ukrainy walczącej z rosyjskim agresorem, przekazując im kilkaset zestawów Starlink do satelitarnej łączności z internetem. III miejsce: PGE Polska Grupa Energetyczna SA – za udzielenie wsparcia ukraińskiemu sektorowi energetycznemu, który nagle stanął przed problemem utrzymania ciągłości dostaw energii na terenach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi.

·     DOBRY ZARZĄD – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Laureaci: I miejsce: PZU SA – w roku 2021 Grupa PZU wypracowała blisko 3,34 mld zł zysku netto. To najwyższy wynik tej grupy od 12 lat. Największy polski ubezpieczyciel zebrał też w ubiegłym roku rekordową w swojej historii składkę w wysokości 25,1 mld zł. II miejsce: Grupa Selena – największy, polski, prywatny, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Grupa zakończyła rok 2021 z zyskiem netto na poziomie 102,7 mln zł, co stanowi najlepszy wynik w historii jego działalności. III miejsce: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. – główny producent broni strzeleckiej dla Sił Zbrojnych RP. Kluczowa dla „Łucznika” konstrukcja, czyli karabinek MSBS GROT jest używany w siłach zbrojnych czterech państw. W ramach wsparcia polskiego rządu karabinki GROT trafiły do Sił Zbrojnych Ukrainy.

·     FIRMA EKOLOGICZNA – nagroda dla firm, które podejmują inicjatywy zmierzające do zredukowania negatywnych efektów produkcji na ekosystem, a także w znaczącym stopniu przyczyniają się do ochrony środowiska w naszym kraju i na naszej planecie. I miejsce: PGNiG SA – polski koncern stworzył specjalny badawczy program wodorowy: „Wodór – Czyste Paliwo dla Przyszłości (Hydrogen – Clean Fuel for the Future)”. Składa się na niego kilka projektów – od produkcji zielonego wodoru poprzez jego magazynowanie i dystrybucję aż do wykorzystania w energetyce przemysłowej. II miejsce: ARP E-Vehicles – spółka zależna Agencji Rozwoju Przemysłu SA – producent zeroemisyjnego, lekkiego, zwrotnego, łatwego w prowadzeniu i niskopodłogowego autobusu elektrycznego, który jest odpowiedzią na potrzeby organizatorów i operatorów publicznego transportu zbiorowego. III miejsce: Przedsiębiorstwo wielobranżowe ANMET Andrzej Adamcio – producent pierwszej na świecie upcyklingowej kładki zbudowanej z łopaty turbiny wiatrowej. Kładka ta powstała w centrum miasta Szprotawa na rzece o tej samej nazwie.

Skład Kapituły tworzyli: Agnieszka Kamińska – prezes zarządu Polskiego Radia; dr Artur Bartoszewicz – członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; dr Paweł Poszytek – dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności; Marcin Roszkowski – prezes Instytutu Jagiellońskiego; Andrzej Sadowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha; Piotr Arak –dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego; Wojciech Surmacz – prezes Polskiej Agencji Prasowej (przewodniczący kapituły).

Honorowy Patronat nad Rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Patronem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Przemysłu SA. Sponsorami nagród są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju SA, KGHM Polska Miedź SA, Alior Bank.

·     Więcej na stronie: Nagród Gospodarczych Polskiego Radia


« wstecz