X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

85. URODZINY DWÓJKI: SKALPEL W KONCERTOWYM CYKLU „JAZZ.PL” GRA (W KWINTECIE) STAŃKĘ I NIE TYLKO

Środa, 12 stycznia 2022

W ramach koncertowego cyklu radiowej Dwójki czas na Skalpel. W programie wieczoru pojawią się najpopularniejsze utwory z dotychczasowego dorobku wrocławskiego duetu, ale również muzyczne niespodzianki. Premiera wydarzenia w piątek, 14 stycznia, o godz. 18.00 na antenie Dwójki. Koncert będzie dostępny również – w streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Wydarzenie z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na słuchaczy czekają zaproszenia – można je zdobyć słuchając Dwójki.

Ambientowy jazz z hiphopowym zacięciem i domieszką easy listening – tak swoje brzmienie definiują Marcin Cichy i Igor Pudło, artyści tworzący Skalpel. Ich występ dla świętującej 85. urodziny radiowej Dwójki będzie bardzo wyjątkowy. A jedną z niespodzianek będzie premierowa propozycja, przygotowana specjalnie na ten koncert – wrocławscy artyści wykorzystają w niej solowe nagranie Tomasza Stańki pochodzące z Archiwum Polskiego Radia. – Muzyka tego artysty inspirowała nas od początku naszej działalności, często zapożyczaliśmy dźwięki z jego płyt. Dzięki radiowemu archiwum zapoznaliśmy się z kilkoma utworami solowymi Tomasza Stańki z lat 70. Opracowaliśmy jeden z nich – zatytułowany „Upojenie”. Wykonamy go na początku piątkowego koncertu – mówią Igor Pudło i Marcin Cichy. W studiu S3 Polskiego Radia w Warszawie Skapel wystąpi tym razem jako kwintet –Igorowi i Marcinowi towarzyszyć będą: Damian Kostka (kontrabas), Piotr Rakowski (wibrafon) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja).

W programie koncertu znajdą się także utwory z poprzednich płyt Skalpela, w tym z wydanego w 2020 roku albumu „Highlight”, który otworzył kolejny rozdział w karierze grupy. To płyta, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę wytwórni Warp i Ninja Tune.

Patrząc głębiej w dyskografię Skalpela, już wraz z albumem „Transit”, duet wyszedł daleko poza polskie inspiracje. Wówczas ambient, swing, latino, trip hop, broken beat i jazz zmieszały się w oryginalnej i świeżej formie. Z kolei na pierwszych dwóch albumach dla Ninja Tune („Skalpel” i „Konfusion”), duet przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym.

Koncert poprowadzą Roch Siciński i Piotr Metz.

- Cykl „Jazz.PL”, organizowany przez radiową Dwójkę, stanowi najbogatszą ofertę koncertową w Polsce skierowaną do miłośników muzyki jazzowej. W piątkowych audycjach można usłyszeć przekrój rodzimego środowiska jazzowego. „Jazz.PL” emitowany jest na falach dwójki oraz online na: Facebooku, kanale YouTube stacji i dwojka.polskieradio.pl.

- Początek koncertu grupy Skalpel – w piątek, 14 stycznia, o godz. 18.00.

- Zaproszenia do zdobycia na antenie Dwójki w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Teraz jazz” i „Wybieram Dwójkę”.

- Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu

« wstecz