X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patrycja Gruszyńska-Ruman wyróżniona na Festiwalu Prix Italia

Czwartek, 26 września 2013

Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz Magdalena Balcerak otrzymały wyróżnienie specjalne (Special Mention) w kategorii dokument radiowy na Międzynarodowym Festiwalu Radiowo-Telewizyjnym Prix Italia w Turynie.

Wyróżniony reportaż nosi tytuł „Dopóki jestem” i został także nagrodzony Srebrnym Melchiorem 2013 w kategorii Premiera Roku. Reportaż to radiowy thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji. Opowiada historię, która do dziś nie znalazła wyjaśnienia. W październiku 2005 roku Elżbieta Drzewińska wyszła z domu, z willi Chimera w podwarszawskim Milanówku, i już nigdy do niego nie wróciła. Rodzina znalazła jedynie kartkę: „Jeśli umrę, albo coś mi się stanie winny będzie Piotr B.”. Równo rok później zniknął jej mąż Wiesław. Ciał zaginionych nie odnaleziono do dziś. Piotr B. był lokatorem kwaterunkowym zajmującym od lat willę państwa Drzewińskich. Był wyjątkowo złośliwy i agresywny w stosunku do pary. Przez lata przeróżne instytucje, do których małżeństwo zwracało się z prośbą o pomoc nie reagowały na apele. W listopadzie ubiegłego roku Piotr B. został aresztowany za zlecenie zabójstwa synów Drzewińskich. Reportaż to próba opowiedzenia historii oczami osób postronnych i najbliższych państwa Drzewińskich: syna, rodziny i przyjaciół oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego małżeństwo nie uzyskało od nikogo pomocy?

Reportażu „Dopóki jestem” wysłuchać można na stronie: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/792879,Dopoki-jestem-Patrycja-GruszynskaRuman-i-Magdalena-Balcerak

Na tegoroczny konkurs Prix Italia wpłynęły 34 zgłoszenia, głównie z północnej i wschodniej Europy, ale także z Kanady, Australii, Korei oraz Japonii. Tematyka zgłoszonych audycji była zróżnicowana, utwory poruszały m.in. problemy społeczne, a także kwestię skutków wojen.

« wstecz