logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202705

CZWÓRKA NA WARSZTATACH TEKŚCIARSKICH – PLENEROWA AUDYCJA „BĘDZIE GŁOŚNO!”

Środa, 8 marca 2023

Już 10 marca wyjątkowe wydanie audycji „Będzie głośno !” z III warsztatów tekściarskich „Sklejam słowa”, które odbywają się w dniach od 6 do 11 marca w Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku. W audycji wezmą udział uczestnicy i wykładowcy, którzy opowiedzą o swojej muzyce, tekstach oraz o tym, jak ważną rolę odgrywają słowa w ich piosenkach.


10 marca ekipa radiowej Czwórki pojawi się na III warsztatach tekściarskich „Sklejam słowa”. W dniach 6 – 11 marca w Ostromecku odbywają są zajęcia dla młodych tekściarzy, podczas których najlepsi polscy autorzy tekstów pracują z uczestnikami nad pisaniem, analizą i interpretacją ich autorskich dzieł. Zajęcia poprowadzą: Natalia Grosiak, Renata Przemyk, Fisz, Łona, Bisz oraz Radek Łukasiewicz. W programie warsztatów przewidziane są także: zajęcia z kreatywnego pisania, analiza i interpretacja ulubionych autorów, wykłady oraz panele dyskusyjne. Wielkim finałem warsztatów będzie wyprodukowany przez EMCEK koncert „Rytm Rapu” podczas przyszłorocznej edycji Festiwalu Drums Fusion. W koncercie wezmą udział także prelegenci i wybrani uczestnicy III edycji warsztatów.

W ramach plenerowej audycji „Będzie głośno!” jej autor – Damian Sikorski porozmawia z uczestnikami wydarzenia o ich muzyce, tekstach, oczekiwaniach oraz o tym, jak ważną rolę odgrywa tekst w piosence. W audycji nie zabraknie także rozmów z wykładowcami – najlepszymi polskimi autorami tekstów, którzy opowiedzą jak napisać dobry tekst i czy każdy może zostać tekściarzem.

Będzie głośno! – to audycja, która promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, dzięki któremu młodzi i utalentowani artyści mają kontakt z radiem, a co za tym idzie docierają do szerszej publiczności. Osoby zgłaszające się do programu, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Zamieszczona na stronie Czwórki lista przebojów „Będzie głośno!” umożliwia słuchaczom wybór najlepszego wykonawcy. W 2022 roku na listę przebojów audycji „Będzie głośno!” zagłosowało ok. 80 tys. słuchaczy Czwórki.

Już wkrótce wystartuje 6. edycja konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie głośno!”, skierowanego przede wszystkim do młodych i utalentowanych muzyków. Nagrodą jest wydanie płyty z Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!” oraz w mediach społecznościowych.

 

·       Audycja „Będzie głośno!” emitowana jest w każdy piątek o godz. 18.00 

·       Więcej na stronie radiowej Czwórki


Copyright © Polskie Radio S.A