logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202579

KONCERT WŁADYSŁAWA „ADZIKA” SENDECKIEGO I ATOM STRING QUARTET – W CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Piątek, 23 września 2022

Już w najbliższy piątek, 23 września w cyklu „Jazz.PL” koncert Władysława „Adzika” Sendeckiego, który zagra z zespołem Atom String Quartet. Transmisja od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki. Koncert z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2.


Władysław „Adzik” Sendecki to legendarny muzyk i kompozytor, mający na swoim koncie kilkadziesiąt albumów, które zwierają całe spectrum artystycznej wizji polskiego artysty (od jazzu i muzyki klasycznej po Fusion oraz nagrania z elementami world music). Pianista współpracował z największymi gwiazdami jazzu - od Jaco Pastoriusa, Billy’ego Cobhama po Larry’ego Coryella czy Michała Urbaniaka.

Atom String Quartet powstał w 2010 roku i jest jednym z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W utworach oprócz jazzu słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także współczesną i klasyczną.

 

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w każdy piątek o godz. 18.00 – dla publiczności w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Wejściówki można zdobyć słuchając: „Poranka Dwójki”, „Wybieram Dwójkę” i „Teraz Jazz”.
  • Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu
  • Partnerem letniej odsłony „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.


Copyright © Polskie Radio S.A