logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202523

DŁUŻSZE PASMO AUTORSKICH AUDYCJI DZIENNIKARZY POLSKIEGO RADIA DLA UKRAINY

Środa, 17 sierpnia 2022

Polskie Radio dla Ukrainy wydłuża do 10 godzin emisję autorskiego pasma przygotowywanego w studiu w Warszawie. Od środy, 17 sierpnia, audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 11.00 do 21.00. Obecnie Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM, w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM oraz w Hrubieszowie na częstotliwości 93,3 FM. Stacja dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.

W godzinach porannych i przedpołudniowych Polskie Radio dla Ukrainy nadawać będzie przede wszystkim muzykę i publicystykę. – W środę, 17 sierpnia, rozpoczniemy o godz. 11.00 wiadomościami. Potem zaprosimy słuchaczy na „Magazyn aktualności”, a w nim opowiemy m.in. o nauce zdalnej dla dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Następnie wyemitujemy magazyn muzyczny, a w nim utwory z Polski i z Ukrainy. W pierwszej godzinie programu zaplanowane są również wejścia na żywo naszych dziennikarzy z otwarcia centrum edukacyjnego „Children Hub” w Warszawie, a po godz. 12.00 zapraszamy na rozmowę z gościem o aktualnej sytuacji w Chersoniu – zapowiada Marta Masłowska-Małkiewicz, sekretarz Polskiego Radia dla Zagranicy. To właśnie dziennikarze tej stacji przygotowują audycje dla Polskiego Radia dla Ukrainy.

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na trzech częstotliwościach w kraju: w Warszawie na 100,6 FM, w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na częstotliwości 93,3 FM. Programu można także słuchać za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne „Polskie Radio” – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim. Od środy, 17 sierpnia, można ich słuchać 10 godzin dziennie – w godz. 11.00-21.00.

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego, czyli w dniu bandyckiej napaści armii rosyjskiej na Ukrainę, rozpoczęło emisję – jako pierwszy nadawca w Polsce – specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza swoja ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju – we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w internecie. Działania te spotykają się z gorącym przyjęciem ukraińskiej społeczności w naszym kraju oraz docenione zostały m.in. przez Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych i Krajową Radę Telewizji i Radiofonii Ukrainy.

 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.


Copyright © Polskie Radio S.A