logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202113

„JAZZ.PL” – NOWY CYKL W RADIOWEJ DWÓJCE

Czwartek, 12 listopada 2020

W każdy piątek o 18.00 Roch Siciński – na zmianę z Andrzejem Zielińskim – będą prezentować nagrania live z polskimi muzykami jazzowymi w rolach głównych.

 

 

Antenowej premierze audycji z koncertem Marka Napiórkowskiego i Orkiestry AUKSO towarzyszyć będzie także transmisja koncertu – w formie wideo, za pośrednictwem streamingu na profilu Dwójki w mediach społecznościowych.

– W niecodziennych realiach, jakie zgotował nam bieżący rok, wszyscy tęsknimy za koncertami. Przecież jazzowe improwizacje z założenia powstają w formule „tu i teraz”, a występy na żywo są środowiskiem najbardziej naturalnym – zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy. Bardzo cieszę się z nowej formuły promocji rodzimego jazzu na falach naszego radia i jestem przekonany, że nawet piątek trzynastego nie przeszkodzi nam ze startem „Jazz.PL”. A w kolejnych miesiącach polscy jazzmani dadzą słuchaczom Dwójki naprawdę dużo koncertowej frajdy! – mówi Roch Siciński, współgospodarz nowego cyklu.

Bohaterami pierwszego odcinka audycji będą: gitarzysta Marek Napiórkowski oraz AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. W piątek 13 listopada wyemitowany zostanie utwór „String Theory”, który został zamówiony u gitarzysty przez festiwal Auksodrone. Koncert ten Polskie Radio zarejestrowało w tyskiej Mediatece tydzień temu – w dniu, w którym weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią, a więc bez udziału publiczności. Debiutancki odcinek muzycznej audycji w Dwójce to jednocześnie pierwsza okazja, by miłośnicy jazzu zapoznali się z nowym projektem Marka Napiórkowskiego i orkiestry AUKSO. Antenowej premierze towarzyszyć będzie także transmisja koncertu w formie wideo, za pośrednictwem streamingu na profilu Dwójki w mediach społecznościowych.

Tydzień później, 20 listopada, wybrzmi jeszcze jedna premiera z festiwalu Auksodrone. Będzie to wykonanie kompozycji Adama Pierończyka – napisanej na orkiestrę, elektronikę i oczywiście saksofon.

W kolejnych odcinkach „Jazz.PL” Roch Siciński i Andrzej Zieliński będą prezentować zarówno koncerty z Archiwum Polskiego Radia, jak i nowe produkcje. Nie zabraknie komentarza od samych artystów i zestawiania fragmentów różnych koncertów w jednym programie.

Copyright © Polskie Radio S.A