logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202109

PREMIERA PŁYTY ZWYCIĘZCY KONKURSU RADIOWEJ CZWÓRKI - CZYLI ZESPÓŁ MYASTA „NA DOBRYM KURSIE”!

Środa, 4 listopada 2020

To już w najbliższy piątek. Tego samego dnia wywiad z zespołem Myasta na antenie Czwórki.

 

 

Czwórka pod hasłem ,,Będzie Głośno!’’ promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, którzy nie współpracowali jeszcze z żadną wytwórnią. Audycja Damiana Sikorskiego o tej samej nazwie to program, który daje szansę nieznanym dotąd twórcom na bezpośredni kontakt z radiem oraz słuchaczami. W ramach konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” Czwórka wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia już po raz czwarty poszukiwały zespołów oraz wokalistów mających gotowy materiał na płytę, by umożliwić im wydanie debiutanckiego krążka. – Konkurs wyróżnia fakt, że młodzi artyści prezentują swoje autorskie kompozycje, a nie covery. Mam ogromny szacunek do debiutantów, bo sam jestem muzykiem i wiem, że ten zawód jest bardzo wymagający. Z roku na rok jest coraz większa frekwencja, co pokazuje, że zapotrzebowanie na taką inicjatywę stale rośnie – podkreśla Damian Sikorski.

 

Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również nagranie teledysku do singla z albumu w reżyserii Adriana Piertaszkiewicza, sesję zdjęciową w wykonaniu wybitnej portrecistki Anny Powałowskiej, koncert promujący płytę na antenie Czwórki, a także dodanie utworów do stałej rotacji radia. – Taki pełny pakiet dla debiutującego artysty jest bardzo ważny. Dzisiejszy odbiorca nie tylko słucha, ale też widzi, a do zakupu zachęcić go może również ładna okładka płyty – zaznacza Damian Sikorski.

 

Zespół Myasta w 2015 roku zainicjowali Michał Kowalski (wokal), Mariusz Mitura (perkusja) oraz bydgoscy gitarzyści. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. Myasta łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. – Kompozycje, które znajdują się na ich debiutanckim krążku, są nie tylko doskonale zagrane i zaśpiewane, ale także przepełnione pozytywnymi wibracjami. Obecnie nie chodzimy na koncerty i większość czasu spędzamy w domach; wykorzystajmy go na zabawę przy dźwiękach zespołu Myasta, które z pewnością wprowadzą nas w dobry nastrój – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu.

Płyta „Na dobrym kursie” zawiera dwanaście unikatowych tracków. 16 października ukazał się pierwszy singiel zespołu pt. „Tańcz”. Nagrany do niego teledysk niesie za sobą wyjątkowe przesłanie, a w klipie możemy zobaczyć nie tylko członków zespołu Myasta, ale także ich dzieci, rodziny i przyjaciół.

Artystów będzie można usłyszeć na antenie Czwórki 6 listopada od godziny 18.05. Koncert na żywo ze względu na obecną sytuacją epidemiczną, odbędzie się w innym terminie. W toku jest także przygotowywanie składanki Będzie Głośno vol. 3 z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do 4. edycji konkursu.

Copyright © Polskie Radio S.A