logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202088

„RADIOBOOK” – LITERATURA ZAMKNIĘTA W AUDIOBOOKACH

Wtorek, 6 października 2020

„Radiobook” to nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online.

 

 

Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz wybitne dzieła takich autorów jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Ignacy Stanisław Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

 

W każdy poniedziałek publikowane będą nowe tytuły, czytane przez aktorską czołówkę: m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera. Wśród tytułów: „Krzyżacy”, „Potop”, „Dzieje Tristana i Izoldy”, „Popioły”, „W poszukiwaniu straconego czasu” czy „Widnokrąg” – to tylko część z licznych propozycji, które przygotowuje Polskie Radio. To wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tych najsłynniejszych oraz do poznania mniej popularnych utworów literackich w atrakcyjnej formie. „Radiobooki” dostępne są bezpłatnie na nowym kanale na Youtube, na Facebooku oraz pojawią się w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników.

Copyright © Polskie Radio S.A