logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=202040

BEATA PAWLIKOWSKA I ROMAN DZIEWOŃSKI Z AUTORSKIMI AUDYCJAMI W RADIOWEJ TRÓJCE

Środa, 17 czerwca 2020

To już trzecia przygoda znakomitego dziennikarza muzycznego z Trójką i – zapewne właśnie dlatego – jego nowa audycja będzie się nazywać „Do trzech razy nuta”. Do radiowego studia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wraca również – po 22-letniej przerwie – Beata Pawlikowska.

 

 

– Trójka jest dla mnie najbardziej niezwykłym radiem. Była moim pierwszym oknem na świat, pierwszym radiem, którego słuchałam świadomie jako nastolatka – z zachwytem i przejęciem, wsłuchując się w każde słowo i każdy dźwięk muzyki. Jest dla mnie miejscem magicznym. Myślę, że Trójka jest wyjątkowa także z powodu swoich słuchaczy, z którymi ma bliski, emocjonalny kontakt, i z którymi ma taką relację, jaka istnieje między przyjaciółmi. To piękne i rzadkie we współczesnym świecie, tym bardziej więc cieszę się, że będę miała zaszczyt i przyjemność w tym uczestniczyć – mówi Beata Pawlikowska. Dziennikarka, podróżniczka i autorka poradników spotykać się będzie ze słuchaczami w każdą niedzielę w godz. 11.00-13.00. Premiera audycji „Blondynka w Trójce” w niedzielę 21 czerwca.

– Odeszłam z Trójki 22 lata temu, które poświęciłam na podróżowanie i pisanie książek. Odkryłam mnóstwo niesamowitych miejsc, ale też podczas wypraw na koniec świata zrozumiałam bardzo dużo rzeczy, które uważam dzisiaj za życiowo najważniejsze. Wracam, żeby podzielić się tym, co odkryłam. Będę opowiadać o najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejscach, które widziałam, a także o tym, co zrozumiałam o życiu i o świecie. Przyniosę też wszystkie moje ulubione piosenki – od Elvisa Presleya i Beatlesów przez Eltona Johna i Stinga, aż po Johna Legenda i Pharrella Williamsa. Do usłyszenia! – dodaje Beata Pawlikowska.

Sporo znakomitej, stylowej muzyki prezentował będzie w swoim autorskim cyklu „Do trzech razy nuta” Roman Dziewoński. W trakcie pierwszego spotkania przy mikrofonie, w niedzielę 14 czerwca, dziennikarz zapowiedział: – Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków – swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień.

To już trzecia dziennikarska przygoda Romana Dziewońskiego z Trójką. Poprzednio pracował przy Myśliwieckiej od 1977 do 1980 roku, by wrócić w latach 90. Dziennikarz cały czas współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, dla którego pisze sztuki radiowe i słuchowiska. Jest również autorem wielu książek – przede wszystkim biografii polskich gwiazd kina i estrady. Emisja jego audycji w każdą niedzielę w godz. 15.00-17.00.

Copyright © Polskie Radio S.A