logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=201981

APOSTOLIS ANTHIMOS MINIATURES NA KONCERCIE W RADIOWEJ TRÓJCE

Piątek, 21 lutego 2020

Apostolis Anthimos to urodzony w Polsce Grek, który jest uznawany za jednego z najciekawszych rockowych i jazzowych instrumentalistów w naszym kraju. 23 lutego gitarzysta i perkusista legendarnej grupy SBB wystąpi w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej z własnym projektem Apostolis Anthimos Miniatures. 

Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Od 1971 roku muzyk SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa, takimi jak Czesław Niemen, Dżem, Krzak. Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (nagrał z nim m.in. album „Chameleon”). Przez pewien czas mieszkał też w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracując m.in. z George’em Dalarasem.

Jako solista Apostolis Anthimos debiutował w 1994 roku albumem „Days We Can’t Forget”, zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe).

Apostolis Anthimos Miniatures to najnowszy, jazz-rockowy projekt artysty, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 roku „Parallel Worlds”. W Trójce zespół wystąpi w składzie:    Apostolis Anthimos (perkusja, gitara), Piotr Wyleżoł (instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (gitara basowa), Olaf Węgier (saksofon).

Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć na antenie radiowej Trójki. Transmisja od godz. 19.05.

 

Copyright © Polskie Radio S.A