logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=201906

CZWÓRKA NA WARSZAWSKICH TARGACH FANTASTYKI

Czwartek, 28 listopada 2019

Twórcy filmu „Pół wieku poezji później” inspirowanego sagą „Wiedźmin” będą gośćmi „Audycji fantastycznej” w radiowej Czwórce, nadawanej na żywo z Warszawskich Targów Fantastyki. Targi w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich potrwają do niedzieli. Radiowa Czwórka zaprasza w sobotę od godz. 18.00 do studia plenerowego przy strefie relaksu i do udziału w „Audycji fantastycznej”.

Czwórka objęła patronatem medialnym Warszawskie Targi Fantastyki, podczas których można będzie spotkać najbardziej rozchwytywanych twórców fantastyki, wziąć udział w warsztatach Dorigami, zaopatrzyć się w gadżety, figurki i zabawki przedstawiające ulubione postaci ze świata fantasy, poznać najnowsze gry planszowe i karciane. Organizatorzy zachęcają,  by przybyć w  fantastycznym przebraniu.

 Targi fantastyki to niesamowite, pełne pozytywnej energii wydarzenie  mówi Anna Hardej, dziennikarka Czwórki, która w sobotę o godz. 18.00 poprowadzi „Audycję fantastyczną”. – Dobrze jest spotkać ludzi z prawdziwą pasją, którzy chcą się nią dzielić, od których można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. A Targi są takim właśnie miejscem, dlatego nie może na nich zabraknąć Czwórki. Serdecznie zapraszam, spotkajmy się w sobotę! – zachęca. W audycji na żywo gośćmi będą twórcy długo oczekiwanego pełnometrażowego filmu „Pół wieku poezji później”, inspirowanego cyklem  Andrzeja Sapkowskiego, którego premiera odbędzie się podczas targów. – Jako wielka fanka sagi o Wiedźminie czekam z niecierpliwością na premierę tego filmu, zwłaszcza, że głównym bohaterem nie jest Geralt z Rivii, tylko inny wiedźmin  Lambert. W Jaskra wcielił się Zbigniew Zamachowski, który tę samą postać zagrał kilkanaście lat temu, w starym serialu o wiedźminie – zapowiada dziennikarka Czwórki.

Podczas audycji Anna Hardej poleci także najciekawsze wydarzenia Targów, porozmawia z twórcami fantasy, m.in. Dominiką Węcławek, autorką takich książek jak „Upadła świątynia” czy „Skoczkini”, której premiera odbędzie się w ten weekend, przedstawi Zakątek Wróżb i umożliwi słuchaczom konsultacje na żywo z druidzkim Mistrzem Run.

Gośćmi jesiennej odsłony targów będą także: Joanna Kanicka, Jacek Kloss, Maciek Lewandowski, Jacek Komuda, Marcin Podlewski, Krzysztof Haladyn, Martyna Raduchowska (spotkanie połączone z premierą książki „Fałszywy Pieśniarz”), Paweł Majka, Bartek Biedrzycki, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Łaski, Michał Bergel, Grzegorz Gajek, Anna Lewicka, Justyna Drzewicka, Paweł Famus (spotkanie połączone z premierą książki „FA-LA”).

„Audycja fantastyczna” z Warszawskich Targów Fantastyki w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, sobota 30 listopada o godz. 18.00.

Copyright © Polskie Radio S.A