logo

http://www.prsa.pl/artykul.aspx?id=14370

Jesień w Radiu BIS

Czwartek, 30 sierpnia 2007

 

Radio BIS przygotowało nową ramówkę dla swoich słuchaczy. Jesienne audycje niosą ze sobą sporo atrakcji. Na antenie znajdzie się dużo kultury, audycji lifestylowych, ciekawych rozmów ze słuchaczami i solidna dawka dobrej muzyki. To wszystko już od 3 września.

W ciągu tygodnia (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU) dynamicznie i z poczuciem humoru słuchaczy budzić będzie „BIS Poranek” (godz. 6.00–9.00). Piotr Kędzierski opowie, co dzieje się w świecie i muzycznie nastroi do pozytywnego myślenia w ciągu dnia.

Problem nie do rozwiązania? Już o godzinie 9.00 w paśmie publicystycznym „Czwarty wymiar” (godz. 9.00–12.00) godzinny reportaż „Sprawa dla Kunisza”. Na tropie zgłaszanych przez słuchaczy spraw trudnych do rozwiązania będzie Patryk Kuniszewicz.

Dzień upłynie pod znakiem publicystyki. Od 12.00 do 15.00 językowy „BIS up” z  Justyną Majchrzak przy mikrofonie, a zaraz po niej w studiu zasiądzie Justyna Dżbik z „Popołudnikiem” (15.00 – 18.00), gdzie poruszane będą tematy które powinny być tematem debaty publicznej.

Od godz. 18.00 będzie już bardzo muzycznie. Kontrolę nad mikrofonem przejmie Bartek Czarkowski w swojej autorskiej audycji „Ctr All”. Przez godzinę słuchacze będą mogli się zapoznać z nowościami rynku muzycznego, jak również z klasykami – „kamieniami milowymi muzyki popularnej”. W piątki natomiast szansa dla artystów „Bez Kontraktu”. Bartek Czarkowski chętnie wyemituje nagrania demo oraz fragmenty koncertów, dając zespołom możliwość zaistnienia w showbiznesie. Mając wiedzę i trochę szczęścia codziennie będzie można wygrać egzemplarz płyty.

O godz. 19.00 „Dobry wieczór” powiedzą państwu Kasia Dydo i Bartek Król (godz. 19.00–21.00). Opowiedzą co w kulturze piszczy, gdzie warto pójść, co obejrzeć, a co omijać szerokim łukiem. Dodatkowo porozmawiają z gwiazdą z obszaru kultury, podyskutują ze specjalistami i okiem krytyka ocenią premiery filmowe tygodnia. Posiadacze filmujących telefonów komórkowych będą mieli szansę się wykazać w comiesięcznym konkursie.

Kolejne dwie godziny upłyną pod znakiem „Bardzo Innej Selekcji” (godz. 21.00–23.00). Prezentowane tu będą aktualne trendy od muzyki świata, przez reggae i folk aż po hip hop i chill out.

Noc z BIS-ką to tradycyjnie już przyjazne „Zostaw wiadomość” (godz. 23.00–1.00), gdzie słuchacze będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami na ważne dla nich tematy, oraz „Nocna Zmiana” – muzyczne towarzystwo dla nocnych marków (1.00-6.00).

W ciągu całego dnia zapraszamy słuchaczy do współtworzenia audycji. Telefony, SMS-y i e-maile zawsze mile widziane. Warto zaglądać na BIS-kową stronę internetową, dyskutować na forum radiowym i śledzić wydarzenia w studiu przez zamontowaną pod sufitem kamerkę.

WEEKEND jest zdecydowanie wyjątkową częścią tygodnia. Dlatego też BIS-ka już od sobotniego poranka ma dla słuchaczy propozycje, których nie usłyszą od poniedziałku do piątku.

SOBOTNI poranek należy do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców. Od godz. 7.00 do 10.00 w audycji „Rusz głową” mali i duzi mogą sprawdzać swoją wiedzę biorąc udział w konkursach i rozwiązując zagadki.

W „Hyde parku” (godz. 10.00-13.00) aktywni słuchacze będą mieli okazję się wygadać! Komentarzy do wydarzeń, publikacji, spostrzeżeń i opinii od słuchających oczekują prowadzący. Kto chętny, w ostatniej godzinie może się rozerwać interaktywną zabawą językową.

Muzyczne popołudnie rozpocznie „Bardzo Inna Muzyka” (godz. 13.00–16.00). Agnieszka Sielańczyk zaprezentuje nowości z rynku muzycznego, porozmawia z wykonawcami i przejrzy muzyczne kalendarium. Dla znawców muzyki przygotowaliśmy konkurs „Chwyt płyt”, oparty na zasadzie „im więcej wiesz, tym więcej wygrywasz”.

Nikt, kto chce być dobrze zorientowany w wydarzeniach artystycznych w kraju, nie może przegapić audycji „Kalendarz Kulturalny” (godz. 16.00–18.00). Kulturalne aktualności, recenzje i relacje na gorąco prezentować będą Bogusia Marszalik i Marek Staszyc.

ALTernatywnie będzie od godz. 18.00 do 21.00. Dobrze znana słuchaczom audycja „Ctrl Alt” zaspokoi wszystkich, którzy swojej muzyki nie odnajdują na popularnych playlistach. Od hip hopu przez grime aż do disco punk’u i melodyjnego rock’n rolla, muzyki granej w klubach wschodniego Londynu oraz najciekawszych klubach Nowego Jorku.

Do słuchania muzyki z Wysp Brytyjskich wciągnie słuchaczy Andrea Oliver. Anglojęzyczny „Selector” (godz. 21.00–23.00) zapewni słuchaczom dawkę współczesnej brytyjskiej twórczości, wyjaśni na czym polega fenomen tamtejszych produkcji i odpowie na pytanie, dlaczego właśnie tam odkrywane są największe muzyczne talenty i dlaczego właśnie z Wysp pochodzą nowe muzyczne mody.

Sobotnia noc upłynie pod znakiem DJ Berta. W swojej autorskiej „Klubotece” (godz. 23.00–2.00) zaserwuje słuchaczom porcję imprezowej muzyki klubowej. Fani house, electro, breakbeat i drum’n’bass z pewnością znajdą coś w niej dla siebie. Wydawnictwa nowe i klasyki, miksy DJ-skie a także „Hype chart”, czyli notowanie najpopularniejszych klubowych nagrań skompilowane przez DJ-ów z całego świata i publikowane na łamach angielskiego „DJ Magazine”.

NIEDZIELA przywita słuchaczy pasmem dla młodszych odbiorców „A to to, a co to?”. Od 7.00 do 10.00 w dziennikarze wspólnie z gośćmi będą szukać odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak „co w trawie piszczy?”

Przedpołudnie upłynie muzycznie z audycją „Wszystkie covery świata” (godz. 10.00–13.00) i aktywnie podczas audycji „Co was kręci” (godz. 13.00–16.00). Za pośrednictwem radia amatorzy mocnych wrażeń i pięknych krajobrazów będą mogli dowiedzieć się, jak i gdzie bezpiecznie uprawiać sporty (nie tylko ekstremalne), co warto zobaczyć w Polsce, czy wziąć udział w konkursie dźwiękowym.

Alternatywnie o kulturze będzie między godz. 16.00 a 19.00 w „Kontr Kulturze”. Ludzie ciekawi świata usłyszą o najważniejszych tendencjach i zjawiskach w kulturze, czy kontrowersyjnych wydarzeniach ostatniego tygodnia. Będą też mogli poczatować z zaproszonym artystą kina, teatru czy sztuki estradowej.

Kolejna godzina w niedzielnej BISce upłynie pod znakiem dobrego humoru. Studencką ”Scenę”(19.00-20.00) kabaretową poprowadzi Tomek Podsiadło.

Novika i Lexus – tej pary nie trzeba nikomu przedstawiać. „Strefa miejska” to ich autorski program który w niedzielny wieczór (godz. 20.00–23.00) zagości na antenie BIS-ki. Swobodnie poruszający się po najnowszych trendach, z zapałem śledzący nowe brzmienia artyści zaprezentują muzykę charakterystyczną dla swoich upodobań, między innymi: hip hop, elektronikę, soul, down tempo, lounge, etc.

Późnym wieczorem (godz. 23.00–1.00) „Zostaw wiadomość” naszym ekspertom. Tak samo jak w tygodniu, chętnie wysłuchają i pomogą rozwiązać problemy słuchaczy.

Copyright © Polskie Radio S.A