X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Melchiory 2006 - nagrody rozdane

Niedziela, 13 maja 2007
Polskie Radio przyznało „MELCHIORY 2006”. Podczas Gali Polskich Reportażystów w Filharmonii Zielonogórskiej najważniejszą nagrodę – Radiowego Reportażysty Roku – otrzymała Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin.

Ogłoszenie wyników III edycji konkursu nastąpiło 12 maja 2007 r. w Zielonej Górze.

Spośród 80 prac, które wpłynęły na konkurs, jury: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Maciej Drygas, Janina Jankowska, Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz oraz Dorota Fredro-Boniecka (sekretarz konkursu) przyznało:

w kategorii Radiowy Reportażysta Roku:

 Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł:
KATARZYNIE MICHALAK ( Polskie Radio Lublin) – za wrażliwość, takt i profesjonalizm w ukazywaniu zawiłości ludzkich losów.

w kategorii Inspiracja Roku:

 Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 3 750 zł:
MIROSŁAWOWI DEMBIŃSKIEMU (Studio Filmowe Everest) – za odwagę i determinację reżysera w ukazaniu środowiska młodzieży białoruskiej, która pokonując strach walczy ze zniewoleniem.

 Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości w wysokości 3 750 zł:
MARCINOWI KOŁODZIEJCZYKOWI (Polityka) – za bezbłędny stylistycznie, krzepiący obraz polskiej prowincji opowiedziany nowatorskim językiem.

W kategorii Premiera Roku:

 Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny w wysokości 2 500 zł:
„NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ” Hanny Wilczyńskiej-Toczko (Polskie Radio Gdańsk) – za perfekcyjnie skonstruowaną opowieść o dramacie Tybetu.

 Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny w wysokości 2 500 zł:
„GEORGIA - FRAGMENTY PAMIĘCI” Małgorzaty Żerwe (Polskie Radio Gdańsk) – za artystyczną narrację radiową poruszającego studium starości.

 Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny w wysokości 2 500 zł:
„BAJKA” Magdy Skawińskiej i Angeliki Kuźniak (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) – za piękną opowieść o miłości Polaka i Niemki, których przed ponad 60 laty rozdzieliła historia.

Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny w wysokości 2 500 zł:
„PO TAMTEJ STRONIE” Cezarego Galka (Radio Zachód Zielona Góra) – za dokument radiowy - bezbłędnie skonstruowaną wielowątkową opowieść o Irenie Sendlerowej i ludziach przez nią uratowanych.

Laureatami Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. (statuetka Melchiora) w tym roku zostali:
prof. ELŻBIETA PLESZKUN - OLEJNICZAK i JERZY OLEJNICZAK
Prof. Elżbieta Pleszkun - Olejniczak uhonorowana została za naukowe opracowania reportażu radiowego oraz działalność na rzecz jego popularyzacji a Jerzy Olejniczak – za działalność na rzecz popularyzacji reportażu radiowego.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych.

Konkurs „Melchiory” skierowany jest do pracowników oraz współpracowników jednostek publicznej radiofonii, niezależnych producentów audycji radiowych, zawodowo zajmujących się taką działalnością oraz studentów wyższych uczelni (kategoria reportaży radiowych). W kategorii prasowo-telewizyjnej mogą brać udział dziennikarze prasy krajowej, jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych.

Organizatorami tegorocznego konkursu było Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA oraz Radio Zachód SA z Zielonej Góry.

Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/reportaz/art.aspx?id=1132

Oprac. Anita Celarska, Dział Komunikacji i Public Relations
« wstecz