X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MARTA REBZDA UHONOROWANA ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Poniedziałek, 3 października 2022

Kierownik literacki Teatru Polskiego Radia, Marta Rebzda, otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Nadawany jest on osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.


­W piątek, 30 września, Marta Rebzda odebrała z rąk Wojewody Mazowieckiego, Pana Konstantego Radziwiłła, Złoty Krzyż Zasługi za swoją działalność, która ma na celu dokumentowanie i upamiętnianie prawdy o najnowszej historii Polski, czyli za reportaże radiowe oraz scenariusze słuchowisk, które są realizowane w Teatrze Polskiego Radia i emitowane na antenie radiowej Jedynki. Nagrodzona doceniła w tym wyróżnieniu rolę Polskiego Radia - Bardzo się z tego wyróżnienia cieszę. Nie byłoby go, gdyby nie możliwości, które stwarza mi Polskie Radio. Dziękuję!

Marta Rebzda jest autorką wielu słuchowisk, których realizacje zaowocowały licznymi nagrodami. W tym roku słuchowisko „Pozwól, że ci opowiem" zdobyło pierwsze miejsce na UK International Audio Drama Festiwal 2022 oraz znalazło się w gronie nominowanych do prestiżowej nagrody Prix Europa 2022. Z kolei podczas Festiwalu „Dwa Teatry - Zamość 2022" autorce przyznano nagrodę za scenariusz oryginalny słuchowiska "Dobro wraca podwójnie". W 2021 roku zostało ono nagrodzone przez Instytut Pamięci Narodowej nagrodą specjalną w konkursie „Audycja Historyczna Roku". W 2022 roku uhonorowane zostało również Jej słuchowisko „Ktoś na panią czeka" , które otrzymało Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego w kategorii Radio. Z kolei za słuchowisko „Żaba", Marta Rebzda otrzymała nagrodę za najlepszy oryginalny scenariusz słuchowiska na festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2018" i taką samą nagrodę za najlepszy oryginalny scenariusz słuchowiska za utwór „Popsute" na festiwalu „Dwa Teatry - Zamość 2021". Nagrodzona jest także współautorką powieści radiowej „Matysiakowie”.


Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczył 21 odznaczeń państwowych i resortowych: 2 Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości, 4 Złote Krzyże Zasługi, 11 Brązowych Krzyży Zasługi, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Uroczystość odbyła się w piątek, 30 września br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. 

« wstecz