X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

FENIKSY 2022 – POLSKIE RADIO NAGRODZONE PODCZAS TARGÓW WYDAWCÓW KATOLICKICH W WARSZAWIE

Piątek, 30 września 2022

Podczas 26. Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się – do 2 października – w Zamku Królewskim w Warszawie, Polskie Radio otrzymało nagrodę Specjalnego FENIKSA 2022 w kategorii „Multimedia” za albumy: „Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny”, „Sercem Polak, a talentem świata obywatel” oraz „Żeby Polska była Polską”. Publiczny nadawca został wyróżniony również w kategorii „Muzyka chrześcijańska – klasyczna” za opracowanie „Mikołaj Gomółka – Melodie Na Psałterz Polski Opera Omnia Vols 5 & 6”. Nagrodzone wydawnictwa można kupić w sklepie Polskiego Radia lub podczas Targów Wydawców Katolickich – publiczny nadawca jest patronem medialnym wydarzenia.


– Mimo trudnej sytuacji jaka panuje na świecie – niebezpieczeństw związanych z pandemią oraz wojny w Ukrainie, staramy się zapewnić czytelnikom chwilę wytchnienia w ich ulubionym, wielokrotnie sprawdzonym towarzystwie: najciekawszych książek o tematyce religijnej – mówi ks. Roman Szpakowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem wydarzenia.

Udział w tegorocznej edycji Targów zadeklarowało niemal 150 wystawców. Swoją ofertę wydawniczą kulturalną i społeczną zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie, religijne i branżowe stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Oprócz prezentacji produkcji wydawniczej – kilkunastu tysięcy najważniejszych tytułów z oferty wydawców religijnych – na przybyłych czeka bogaty program wydarzeń towarzyszących: spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych.

Z Targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Przyznawane od 1999 roku wyróżnienie otrzymują twórcy wybitnych dzieł promujących wartości chrześcijańskie. Do nagrody FENIKS w tym roku zgłoszono ponad 250 pozycji w kilkunastu kategoriach.

Wśród tegorocznych laureatów jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Archiwum Polskiego Radia – nagrodzone w kategorii „Multimedia” Specjalnym FENIKSEM za wydawnictwa: „Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny” (reportaż dokumentalny przedstawiający najważniejsze dla kardynała Wyszyńskiego, ale i Kościoła oraz kraju momenty z jego wieloletniej posługi prymasowskiej); „Sercem Polak, a talentem świata obywatel” (dwupłytowy album poświęcony Fryderykowi Chopinowi i niemal pięciu tuzinom polskich artystów, których los zmusił do opuszczenia kraju i tworzenia poza ojczyzną) oraz „Żeby Polska była Polską” (historyczna publikacja tożsamościowa wydana w 40. rocznicę stanu wojennego). Jury przyznało nagrodę za: multimedialne produkcje Polskiego Radia połączone wspólnym wątkiem wielkich postaci narodowej historii i kultury oraz Kościoła. Głęboka i szczera miłość Ojczyzny, troska o jej losy, dobro, wolność i przyszłość, wyrażane w działalności artystycznej, społecznej, politycznej czy kapłańskiej – czytamy w uzasadnieniu.

Wyróżnienie w kategorii: „Muzyka chrześcijańska – klasyczna” otrzymało muzyczne opracowanie „Mikołaj Gomółka – Melodie Na Psałterz Polski Opera Omnia Vols 5 & 6” – w wykonaniu Chóru Polskiego Radia i solistów pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett. W uzasadnieniu jury napisało: Za klasykę polskiej muzyki Renesansu. Utwór o charakterze ponadwyznaniowym dzieła dwóch wielkich twórców tego okresu: Mikołaja Gomółki i Jana Kochanowskiego, zachwycający mariażem doniosłości warstwy muzycznej i szlachetności staropolskiej poezji.  

To kolejne statuetki FENIKSA dla Polskiego Radia, które podczas Targów Wydawców Katolickich corocznie nagradzane jest za niezwykle starannie wydawane – pod względem edytorskim i merytorycznym – albumy tożsamościowe, historyczne, muzyczne oraz religijne.

 

·       Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę, 1 października, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie.

·       Nagrodzone wydawnictwa Polskiego Radia można nabyć podczas Targów – na stoisku Agencji  Muzycznej Polskiego Radia – oraz w internetowym sklepie Polskiego Radia.


« wstecz