X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EWA BEM NA SPECJALNYM KONCERCIE Z CYKLU „JAZZ.PL” – TRANSMISJA ZE STUDIA IM. WITODA LUTOSŁAWSKIEGO W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Czwartek, 29 września 2022

W najbliższy piątek, 30 września, w ramach najdłuższego festiwalu jazzowego w Polsce – cyklu radiowej Dwójki „Jazz.PL” – w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Ewa Bem. Królowej polskiego jazzu towarzyszyć będą znakomici muzycy: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski, Robert Majewski i Czesław Bartkowski. Transmisja na antenie Dwójki, a także – w formie wideo – na stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl, Facebooku i kanale YouTube stacji.


Swoją muzyczną karierę Ewa Bem rozpoczęła ponad pół wieku temu – w 1969 roku – w grupie bluesowej Stodoła, która powstała specjalnie na potrzeby projektu „Bluesełka”. Niedługo później (1970) dołączyła do jazzowego duetu Bemibek, który powstał w klubie Hybrydy. Nazwa grupy pochodziła od nazwisk założycieli: Aleksandra Bema – brata Ewy, oraz Andrzeja Ibeka.

Wokalistka w trakcie bogatej kariery koncertowała z wieloma pianistami, takimi jak: Adam Makowicz, Wojciech Karolak, Bogusław Hołownia, Wojciech Majewski, Krzysztof Herdzin. Najbardziej do serca przypadły jej jednak duety z gitarą, szczególnie z Markiem Blizińskim. – Próbowałam potem jeszcze z innymi gitarzystami, ale to, co się wydarzyło z Markiem, na pewno jest w moim dorobku najistotniejsze – mówiła Ewa Bem w radiowej Dwójce podczas rozmowy z Andrzejem Zielińskim.

Sławę przyniosły jej oryginalny styl, głos, frazowanie i swingowanie, które wyznaczyły trudne do osiągnięcia standardy. W pamięć zapada również niezwykła barwa jej głosu. – Przez pierwsze lata, kiedy udzielałam się na scenie, na nagraniach czy w radiu, dementowałam zaciekle, że mój schrypnięty głos to nie jest efekt licznych nałogów ani nieprzespanych nocy, tylko genetyczna przypadłość czy cecha, bo podobnie lekko schrypnięty głos miała moja mama, moja odeszła córka Pamela, i młodsza Gabryśka też tak trochę podchrypuje – wyjaśnia wokalistka. Dziś Ewa Bem – powracająca na estradę – pokazuje, jak bardzo potrzebny jest nam jej wyjątkowy głos.

W piątek, 30 września, Ewa Bem wystąpi ze swoim zespołem podczas – przygotowanego przez radiową Dwójkę specjalnie dla niej – specjalnego wydania koncertowej audycji „Jazz.PL”. W Muzycznym Studiu im. Witolda Lutosławskiego artystka zaprezentuje się w przekrojowym repertuarze, w którym znajdą się jej największe jazzowe przeboje.

Koncert poprowadzi Andrzej Zieliński – jeden z kuratorów cyklu „Jazz.PL”.

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w każdy piątek o godz. 18.00 – dla publiczności w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Bilety dostępne sklepie Polskiego Radia praz na stronie www.bilety24.pl
  • Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu
  • Partnerem cyklu „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.


« wstecz