X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WOJCIECH PULCYN QUINTET – „ZBIGNIEW WEGEHAUPT RECOMPOSED”. PREMIEROWY KONCERT W CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Środa, 17 sierpnia 2022

Grał ze wszystkimi. Nagrywał z Tomaszem Stańką, ze Zbigniewem Seifertem, ale też z Grzegorzem Ciechowskim czy Marylą Rodowicz. Wykształcił całe pokolenia jazzowych kontrabasistów. Ślązak z krwi i kości. Zbigniew Wegehaupt będzie bohaterem najbliższego koncertu z cyklu „Jazz.PL”. Transmisja w piątek, 19 sierpnia, od godz. 18.00 na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube stacji.

W tym roku mija 10. rocznica śmierci znakomitego kontrabasisty Zbigniewa Wegehaupta – artysta zmarł na atak serca 13 stycznia 2012 roku. Był nie tylko wybitnym muzykiem, ale też kompozytorem i wykładowcą. Jego lekcje mogą pamiętać uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia przy ulicy Bednarskiej w Warszawie, gdzie prowadził klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu. Sam studiował w Katowicach na Wydziale Instrumentalnym PWSM – obecnie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Jeszcze jako student, w 1974 roku, zdobył I nagrodę w konkursie improwizacji.

Współpracował niemal ze wszystkimi słynnymi muzykami jazzowymi w Polsce: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Seifertem, Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Andrzejem Kurylewiczem, Jerzym Satanowskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Januszem Skowronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim. Koncertował również z pianistą Włodkiem Pawlikiem w jego Trio. Prowadził także własne zespoły, z którymi nagrał trzy fascynujące płyty: „Wege”, „Tota” i „Sake”.

Przygotowując na zamówienie radiowej Dwójki koncert pt. „Zbigniew Wegehaupt Recomposed” jego uczeń, Wojciech Pulcyn, zaprosił do współpracy Jerzego Małka (wziął udział w nagraniu ostatniej płyty Wegehaupta) oraz: Pawła Kaczmarczyka, Tomasza Grzegorskiego i Sebastiana Frankiewicza. W takim składzie kwintet wykona zarówno utwory z repertuaru Zbigniewa Wegehaupta, jak i kompozycje inspirowane jego twórczością.

Koncert w Studiu S-3 Polskiego Radia poprowadzi Andrzej Zieliński – jeden z kuratorów cyklu „Jazz.PL” radiowej Dwójki.

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w każdy piątek o godz. 18.00 – dla publiczności w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Koncert z udziałem publiczności – wejściówki można zdobyć w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójkę” i „Teraz Jazz”.
  • Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu

·      Partnerem letniej odsłony „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.


« wstecz