X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

GRZEGORZ TARWID TRIO – INSPIRED BY KURYLEWICZ. KONCERT Z CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Piątek, 12 sierpnia 2022

Trio Grzegorza Tarwida – pianisty i kompozytora uznawanego za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków mlodego pokolenia – wystapi w Studiu S-3 Polskiego Radia podczas najblizszego muzycznego wieczoru z cyklu „Jazz.PL”. Na zamówienie radiowej Dwójki zespól zagra nowe kompozycje Tarwida, dla których inspiracja byla twórczosc Andrzeja Kurylewicza – wielkiej osobistosci w swiecie jazzu i kompozytora – muzyki filmowej, symfonicznej, kameralnej, wielu niezwykle popularnych piosenek, ale takze wybitnego pianisty, puzonisty, trebacza i dyrygenta. Transmisja w piatek, 12 sierpnia, od godz. 18.00 na antenie stacji oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki.


Grzegorz Tarwid znany jest m.in. z projektu Sundial, tria Jachna-Tarwid-Karch, duetu Diomede oraz wspólpracy z Marcinem Maseckim. Pianista i kompozytor. Uczyl sie u mistrzów polskiej pianistyki jazzowej: Wojciecha Kaminskiego, Andrzeja Jagodzinskiego i Michala Tokaja, by nastepnie przeniesc sie na studia do Kopenhagi i inspirowac sie dunska szkola improwizowana. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namyslowskim, Maciejem Obara, ale tez Marcinem Maseckim czy Janem Mlynarskim. Wspóltworzy: autorski kwartet – z Maciejem Kadziela, Andrzejem Swiesem i Krzysztofem Szmanda; trio Sundial – z Wojciechem Jachna i Albertem Karchem; duet Diomede z Tomaszem Markaniczem; projekt Sprzedam z Maciem Morettim i Jedrzejem Lagodzinskim oraz Sextet Franciszka Pospieszalskiego.

Muzyk jest równiez pomyslodawca i kuratorem Festiwalu Pianistycznego „Piano Room”. W „Scenie Muzycznej” wykonuje – na fortepianie i syntezatorze – solowe, mocno improwizowane utwory.

Wraz z nim Trio tworza: Albert Karch (perkusja) i Max Mucha (kontrabas) – utytulowani muzycy solowi i sesyjni z bogatym dorobkiem koncertowym i licznymi nagraniami studyjnymi.

Gospodarzem koncertu „Inspired by Andrzej Kurylewicz” bedzie Piotr Metz – jeden z kuratorów projektu „Jazz.PL”.

 

  • Koncertowa audycja „Jazz.PL” w kazdy piatek o godz. 18.00 – dla publicznosci w studiu S-3 Polskiego Radia, dla Sluchaczy na antenie Dwójki, a takze w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu www.ninateka.pl
  • Wejsciówki mozna zdobyc w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójke” i „Teraz Jazz”.
  • Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu

·       Partnerem letniej odslony „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.


« wstecz