X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TRÓJKOWY RAJD ROWEROWY NA TRASIE Z RZESZOWA DO CHEŁMA – RELACJA W PIĄTKOWEJ AUDYCJI „ZAPRASZAMY NA WEEKEND”

Piątek, 5 sierpnia 2022

„Trójkowy Rajd Rowerowy” to seria wakacyjnych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył dziennikarz sportowy Trójki – Dariusz Urbanowicz. Pokonując trasę wiodącą z Soliny do Gdańska przejedzie aż 1250 km. Relacja z kolejnego odcinka – z Rzeszowa do Chełma – już w najbliższy piątek, 5 sierpnia, w audycji „Zapraszamy na weekend”. Początek o godz. 10.00. Więcej szczegółów na stronie stacji.Przed Dariuszem Urbanowiczem drugi etap rajdu. W tym tygodniu czeka go blisko 200 km z Rzeszowa do Chełma. Dziennikarz wystartuje w czwartek, 4 sierpnia. Na metę przyjedzie w piątek, 5 sierpnia. Do celu swej podróży dojedzie w trakcie audycji „Zapraszamy na weekend” i opowie „na żywo” o wrażeniach z trasy. Na antenie Trójki pojawią się m.in. ciekawostki z przygotowań do wyprawy i startu, a na stronie stacji i w mediach społecznościowych Programu 3 Polskiego Radia można będzie zobaczyć relacje wideo z podróży.

– Z Rzeszowa do Chełma. 251 km. Zakosami, klucząc, myszkując i lawirując, do tego szukając przygód po drodze. Drugi etap rozpocznie się w czwartek wieczorem. Tym razem – w przeciwieństwie do poprzedniego, bieszczadzkiego odcinka sprzed tygodnia – ruszam w nieznane! Znam co prawda okolice Zamościa i Roztocze, ale cieszę się, że przejadę po raz pierwszy przez Wojsławice. Będę też w Zwierzyńcu. Trójkowy Rajd Rowerowy również stanowi formę odreagowania, daje ciekawą perspektywę, pozwalającą na skupienie się tylko na toczącym się przednim kole i stanie organizmu z jednej strony, a z drugiej wyparciu negatywnych myśli – mówi Dariusz Urbanowicz. – Cieszę się, że mogę dzielić się wrażeniami ze słuchaczami Trójki i czytelnikami dzienników Polska Press. Zachęcam do obserwowania mojej kropki na mapie TrackCourse – dodaje dziennikarz Trójki. Słuchacze i internauci mogą śledzić na bieżąco przebieg rajdu, kolejne etapy i lokalizację Darka Urbanowicza tutaj.

Podczas kolejnych etapów rajdu słuchacze mają okazję spotkać się w mobilnym studiu z dziennikarzami Trójki. Tak będzie również w piątek, 5 sierpnia w Chełmie – w trakcie plenerowego wydania audycji „Zapraszamy na weekend” (ul. Lwowska 16; godz. 10.00-13.00).

– Porozmawiamy o historii Ziemi Chełmskiej. Wiele o niej mówią odkrycia archeologiczne, prowadzone od wielu lat. Badania na Górze Chełmskiej rzuciły nowe światło na historię miasta. Jednym z sensacyjnych odkryć było odnalezienie dwumetrowego, ludzkiego szkieletu z XIII w. – mówią Witold Lazar (prowadzenie audycji) i Michał Kowarski (materiały reporterskie). – Wspólnie z przewodnikiem zwiedzimy również podziemia kredowe w Chełmie, które są – unikatowym na skalę światową – labiryntem podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej. Ciągną się pod Starym Miastem na kilku poziomach – wyjaśniają dziennikarze Trójki. W audycji również odwiedziny w – działającej w ramach Muzeum Chełmskiego – „Galerii 72”, która gromadzi nowoczesne malarstwo konstruktywistyczne.

  • Więcej szczegółów na stronie radiowej Trójki


« wstecz