X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO Z KONCERTEM Z CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE I ONLINE

Wtorek, 21 czerwca 2022

Bohaterem najbliższej audycji „Jazz.PL” będzie zespół Artura Dutkiewicza. Już w piątek, 24 czerwca, w Studiu S-3 Polskiego Radia wybrzmią kompozycję z najnowszej płyty pianisty „Comets Sing”, która powstała w czasie pandemii. Początek koncertu o godz. 18.00 – transmisja w Dwójce, na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2 Polskiego Radia.– Od dzieciństwa patrzę w gwiazdy, zachwycam się tym co się dzieje na niebie, a ten zachwyt przenosi się na chwilę bieżącą, która jest kluczem do improwizacji. Jesteśmy jak komety, zjawiamy się i znikamy, a niebo przypomina o ogromie wszechświata – mówi Artur Dutkiewicz. Muzyk jest pianistą i kompozytorem. Bywa nazywany ambasadorem jazzu. Występował w blisko 70 krajach świata. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie – pochodzi z Pińczowa (woj. Świętokrzyskie).

Współpracował ze znakomitymi muzykami – przede wszystkim z Tomaszem Szukalskim, z którym koncertował przez 25 lat; a także ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Darkiem Oleszkiewiczem, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, czy Carlosem Johnsonem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji (1982). Laureat i finalista wielu konkursów. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988 r. Występował również na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka, zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”.

Nowe kompozycje lidera są silnie osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej, a spoiwem łączącym muzykę jest głębia przekazu. W ramach programu „Komety śpiewają” język tonalny płynnie przechodzi w atonalny, można w nim odnaleźć więź z tradycją jazzu, elementy free, muzyki współczesnej, aż po ślady polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

Podczas koncertu w Studiu S-3 Arturowi Dutkiewiczowi (fortepian) towarzyszyć będą: Michał Barański (kontrabas) i Adam Zagórski (perkusja). Lider trio zapowiada, że w jednym z utworów pojawi się gość specjalny – grający na tabli Piotr Malec.

Koncert poprowadzi Roch Siciński – jeden z kuratorów muzycznego cyklu „Jazz.PL” radiowej Dwójki. Roch Siciński oraz Piotr Metz i Andrzej Zieliński zostali nagrodzeni podczas 30. Wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani 2021” w kategorii „Krytyk/Dziennikarz Roku” za cykl „Jazz.PL”. Uroczystość odbyła się 18 czerwca w Łodzi.

·       Początek koncertu Artur Dutkiewicz Trio – w piątek, 24 czerwca, o godz. 18.00.

·       Zaproszenia do zdobycia na antenie Dwójki w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Teraz jazz”

i „Wybieram Dwójkę”.

·       Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia tu.


« wstecz