X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JACEK KOCHAN & MUSICONSPIRACY Z PREMIEROWYM KONCERTEM Z CYKLU „JAZZ.PL” W RADIOWEJ DWÓJCE

Środa, 11 maja 2022

13 maja, wybitny polski perkusista jazzowy Jacek Kochan wystąpi w Studiu S-3 Polskiego Radia ze swoim autorskim projektem musiConspiracy. Grupa wykona premierowo utwory z najnowszego albumu „Life, Stress and Other Pleasures”. Początek koncertu z cyklu „Jazz.PL” o godz. 18.00 – transmisja w Dwójce, na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl.Jacek Kochan karierę zaczynał w latach 70. i grał m.in. w drugim składzie legendarnego zespołu Dżamble. Po wyjeździe w 1981 roku do USA i Kanady nagrywał ze światową czołówką muzyków, w tym m.in.: Johnem Abercrombiem, Jerrym Bergonzim, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem, Franzem Hautzingerem, Larsem Danielssonem czy Axelem Dörnerem. Od powrotu do Polski w połowie lat 90. muzyk dzieli czas i karierę między Warszawę i Toronto.

Kochan ma na koncie współpracę z takimi mistrzami polskiej sceny jazzowej, jak m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Tomasz Szukalski i Maciej Sikała. Nagrywał również z legendarnym duńskim trębaczem Palle Mikkelborgiem, który skomponował – w hołdzie Milesowi Davisovi – słynną „Aurę”.

Podczas jazzowego wieczoru w Studiu S-3 Polskiego Radia Jacek Kochan zaprezentuje kompozycje autorskiego projektu musiConspiracy, który stworzył z instrumentalistami: Zbigniewem Chojnackim (akordeon), Mateuszem Smoczyńskim (skrzypce), Szymonem Miką (gitara) i Michałem Kapczukiem (kontrabas). W tym składzie grupa proponuje jazz w nowoczesnej odsłonie – w tej muzyce jest miejsce na elementy fusion, niezwykłe groove’y, inkorporacje zwartej, mocno zdyscyplinowanej hiphopowej rytmiki oraz zaangażowanie i pulsację charakterystyczną dla soulu. Właśnie takie brzmienie ma najnowsza płyta grupy „Life, Stress and Other Pleasures”, która ukazała się dosłownie kilka dni temu – dokładnie 9 maja. Artyści zaprezentują ten materiał w cyklu „Jazz.PL” premierowo. Koncert poprowadzi Piotr Metz – jeden z kuratorów jazzowego cyklu Dwójki.


•Początek koncertu – w piątek, 13 maja, o godz. 18.00.

•Zaproszenia do zdobycia na antenie Dwójki w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Teraz jazz” i „Wybieram Dwójkę”.

« wstecz