X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PREMIERA DRUGIEGO ALBUMU Z SERII „JAZZ.PL” RADIOWEJ DWÓJKI – „MARTA ZALEWSKA ORCHESTRA & DŻAMBLE”

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022

29 kwietnia, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się drugi album z nowej serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu „Jazz.PL”. Tym razem jest to dwupłytowe wydawnictwo „Marta Zalewska Orchestra & Dżamble”.


Marta Zalewska – wszechstronna, gruntownie muzycznie wykształcona artystka i multiinstrumentalistka została zaproszona przez Program 2 Polskiego Radia do wykonania repertuaru jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka – Dżambli, w 50. rocznicę wydania albumu „Wołanie o słońce nad światem”. Koncert, którego nagranie znalazło się na pierwszej płycie, odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 13 sierpnia 2021 r. Marcie Zalewskiej towarzyszyła jazzrockowa supergrupa, składająca się ze znakomitych muzyków młodego pokolenia.

– Niewiele było w historii polskiej muzyki popularnej zjawisk, które pozostawiły po sobie – z różnych powodów – tylko jedną płytę, w dodatku bezdyskusyjnie zaliczaną do jej kanonu – pisze Piotr Metz o zespole Dżamble i wydanej w 1971 roku płycie „Wołanie o słońce nad światem”, w tekście umieszczonym w książeczce albumu. – Marta Zalewska przyszła na świat prawie dwie dekady po wydaniu albumu „Wołanie o słońce nad światem”. Jej nieskrywana fascynacja muzyką popularną lat siedemdziesiątych, […] przeniosła spuściznę Dżambli w nowe rejony. […] W jej interpretacjach widać prawdziwą fascynację muzyką Dżambli połączoną ze zrozumieniem jej źródeł – pisze dalej Piotr Metz.

Jak zauważa Małgorzata Małaszko, Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, w tekście otwierającym książeczkę albumu: Trudne i niespokojne mamy czasy. Barbarzyństwo wdziera się do naszego – jeszcze do niedawna stabilnego – świata. […] Po kilku miesiącach od koncertu, gdy okrucieństwo przybrało niewyobrażalne rozmiary, na pierwotny zamysł padło nowe światło. Dziś trudno nie zauważyć, jak metaforycznego znaczenia nabrał tytuł płyty.

Na drugiej płycie wydawnictwa dostajemy dokonany przez Małgorzatę Małaszko i Piotra Metza wybór jedenastu oryginalnych nagrań DŻAMBLI z zasobów archiwalnych Polskiego Radia, z lat 1969-1971.

Seria „Jazz.PL” związana jest z przypadającą w tym roku 85. rocznicą powstania Programu 2 Polskiego Radia.

•Album „Marta Zalewska Orchestra & Dżamble” do kupienia m.in. w sklepie Polskiego Radia. Na stronie znajdują się również pliki do odsłuchu. Od 29 kwietnia płyta dostępna będzie również w popularnych serwisach streamingowych.

•Koncertowy klip do utworu „Wymyśliłam Ciebie” do wysłuchania i obejrzenia tu:  https://www.youtube.com/watch?v=6U3iGej-MS8

« wstecz