X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU „II NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO” POLSKIEGO RADIA DZIECIOM I RADIOWEGO CENTRUM KULTURY LUDOWEJ

Poniedziałek, 29 listopada 2021

Alina Zoń, Wiktoria Marciak, Stanisław Kotlarz, Czinda Da oraz Kapela Małków to laureaci Konkursu „II Nasze Muzyczne Źródełko” Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Wyróżnienie otrzymał Zespół Małolipnicanie. W internetowym głosowaniu słuchacze oddali na swoich faworytów ponad 16 tysięcy głosów. Konkurs adresowany był do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich wykonujących muzykę ludową i folkową.

- Wyłonienie finalistów spośród tak wielu zgłoszeń nie było dla jury łatwym zadaniem. Ci młodzi soliści, zespoły i kapele, którzy w tym roku zwyciężyli prezentują naprawdę wysoki poziom i reprezentują różne regiony Polski. To bardzo cieszy, że mamy tyle zdolnej młodzieży, która interesuje się muzyką ludową. Ona dzięki niej przetrwa – mówi juror konkursu Piotr Dorosz. Jury w składzie: Daria Druzgała (dyrektor Polskiego Radia Dzieciom), Hanna Szczęśniak (dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom), Paula Kinaszewska (aktorka, skrzypaczka i wokalistka, prowadząca zespół „Wesołe Mazurki z Pragi”, liderka zespołu „WoWaKin”), jej syn Józio Woźniak, oraz Piotr Dorosz (etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycję „Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom), wyłoniło 24 finalistów. Następnie słuchacze oddawali głosy na swojego faworyta na stronie konkursu. Laureatami Konkursu „II Nasze Muzyczne Źródełko” w poszczególnych kategoriach zostali:

- w kategorii 3-6 lat: – Alina Zoń

- w kategorii 7-10 lat: – Wiktoria Marciak

- w kategorii 11-15 lat: – Stanisław Kotlarz

- w kategorii rodzinnej/zespołowej: – Czinda Da oraz Kapela Małków

- Wyróżnienie otrzymał Zespół Małolipnicanie

Laureaci wystąpią podczas uroczystego koncertu zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej - po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

« wstecz