X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KONCERT W TRÓJCE: KALINOVSKI Z DEBIUTANCKĄ „BYĆ MOŻE OSTATNIĄ PŁYTĄ”

Środa, 24 listopada 2021

Podbił serca widzów programu „The Voice of Poland”, zadebiutował kilka dni temu „Być może ostatnią płytą”, a w najbliższą niedzielę 28 listopada wystąpi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej – Kalinovski, czyli Adam Kalinowski, będzie kolejnym artystą, który zaprezentuje swe umiejętności słuchaczom Trójki. Transmisja koncertu na antenie, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki. Początek o godz. 19.05.

Adam Kalinowski (rocznik 1994) pochodzi z Łomży, ale od dłuższego czasu mieszka w Trójmieście. Wraz z zespołem Black Jeans wydał w 2019 roku płytę „Pokolenie Y”. Po solowym udziale w 11. edycji „The Voice of Poland” stał się rozpoznawalny w całej Polsce, a jego rockowy wokal i repertuar oczarowały widzów i jurorów programu. Jest znany również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w Gdańsku, tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w internecie. Wiosną artysta wydał nowy singiel „Solo Act”, który był zapowiedzią jego solowego albumu. Ukazał się on – pod patronatem Trójki – 18 listopada, a wokalista zatytułował go przewrotnie „Być może ostatnia płyta”. – Aby stać się rozpoznawalnym, znanym artystą, trzeba mieć jakiś spójny przekaz do zaoferowania odbiorcom. Wydaje mi się, że udało mi się go znaleźć i zarejestrować na tej płycie – mówi Kalinovski.

Jego solowy debiut w warstwie muzycznej jest mieszanką rocka, alternatywy i popu, a 27-letni artysta porusza w tekstach temat „kryzysu ćwierćwiecza”, inaczej „kryzysu wieku młodego”. Zjawisko to zbadał brytyjski psycholog Oliver Robinson, który odkrył, że ponad połowa osób w wieku 25-35 lat zmaga się z problemami natury egzystencjalnej. – Jesteśmy dziś niepewni swojej przyszłości, tęsknimy za beztroską dziecięcych lat, stoimy w obliczu wielu różnych życiowych możliwości, spośród których często nie potrafimy wybrać tych właściwych. Wyuczone przez lata strategie coraz częściej zawodzą. Kryzys ćwierćwiecza może być tymczasowy albo przerodzić się w poważniejsze zaburzenia, na przykład depresję, a zatem jest problemem szerszym, na który postanowiłem zwrócić uwagę – mówi Adam Kalinowski.

Najnowszym singlem promującym jego album jest utwór „Dzień w dzień”. Jak zabrzmi on na żywo – oczywiście w towarzystwie pozostałych piosenek z krążka „Być może ostatnia płyta” – będzie się można przekonać już 28 listopada. W programie koncertu w radiowej Trójce znajdzie się również materiał z albumu nagranego z grupą Black Jeans. Zespół wystąpi w składzie: Adam Kalinowski (wokal), Łukasz Szczęsny (bas, gitara), Artur Twarowski (gitara) i Tomek Torres (perkusja).

- Koncert Kalinovskiego w niedzielę 28 listopada od godz. 19.05 – na antenie Trójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie trojka.polskieradio.pl, Facebooku stacji i kanale YouTube Polskiego Radia.

- Koncert odbędzie się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

- Klip do utworu „Dzień w dzień” do obejrzenia tutaj

« wstecz