X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NOWE PROPOZYCJE W RAMÓWCE JEDYNKI POLSKIEGO RADIA

Poniedziałek, 6 września 2021

Program 1 Polskiego Radia wprowadza modyfikacje w swojej ramówce. „Muzyka kina” to nowa audycja, która będzie nadawana w każdy poniedziałek w godz. 23.00 – 24.00. Godziny emisji zmieni natomiast audycja „Historia żywa”, która rozpocznie się o godz. 21.00. 

„Muzyka kina” to nowa pozycja w ramówce Jedynki. Emisja będzie odbywać się w każdy poniedziałek w godz. 23.00 – 24.00, w ramach pasma „Wieczór z Jedynką”. Audycję poświęconą tematyce kina
 i muzyki filmowej, będzie prowadził Paweł Sztompke.

– W programie największe przeboje filmowej piosenki i tematy instrumentalne. Będą nowości kina, ale i wspomnienia sprzed lat. I oczywiście sporo muzyki z polskiego kina. Zapraszam zapowiada
 Paweł Sztompke, który poprowadzi nową audycję. 

Od września zmieniła się pora nadania audycji „Historia żywa” w poniedziałek z godz. 23.00 na 21.00. Cykl audycji „Historia żywa” to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem, historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu tożsamości narodowej, wpływającego na dokonywane wybory życiowe i całą teraźniejszość.

6 września odcinek poświęcony Stefanowi Żeromskiemu, Stanisławowi Wyspiańskiemu oraz ich wyobrażeniom o Niepodległej. Stefan Żeromski  rocznik 1864 to „dobosz utrudzonego szeregu walczących o Niepodległą” – jak napisał prof. Ryszard Handke o wybitnym pisarzu, publicyście, autorze „Przedwiośnia”, „Siłaczki”, czterokrotnie nominowanym dla literackiej Nagrody Nobla. Stanisław Wyspiański urodził 1869 roku i był dramaturgiem, poetą, malarzem, uczniem Jana Matejki, nazwanym czwartym wieszczem narodowym po premierze „Wesela” w 1901 roku.

Przyszło im  żyć i tworzyć po Powstaniu Styczniowym, największym zrywie narodowym Polaków w XIX wieku. Jak  widzieli popowstaniową Polskę pod zaborami? Jaką rolę odegrali jako duchowi przywódcy w drodze do Niepodległej? Żeromski, wywodzący się z Kielecczyzny, walczył  o nią także bezpośrednio: czy to jako powołany do  Legionów , czy w końcu października i na początku listopada 1918 roku, kiedy jak napisał: „Powierzono [mi] niemal „dyktaturę” nad Zakopanem”. To było w tzw. Rzeczpospolitej Zakopiańskiej.  Wyspiański, Krakus,  Niepodległej nie doczekał. Zmarł w 1907 roku. Jak wyobrażali sobie Polskę odrodzoną, o którą  autor „Przedwiośnia” miał możliwość spierać się z samym Józefem Piłsudskim?

Zaprasza Dorota Truszczak i prof. dr hab. Andrzej Nowak.

« wstecz