X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO WYBRAŁO NAJLEPSZE PŁYTY Z FOLKIEM I MUZYKĄ ŹRÓDEŁ ORAZ NAGRODZIŁO TWÓRCÓW MUZYKI TRADYCYJNEJ

Piątek, 30 kwietnia 2021

Radiowe Centrum Kultury Ludowej doceniło Kapelę ze Wsi Warszawa (Folkowy Fonogram Roku za album „Uwodzenie”) oraz Piotra Baczewskiego i Wydawnictwo Muzyka Zakorzeniona (Fonogram Źródeł za cztery albumy: „Bez nut – kapela z Leśmierza”, „Biskupizna”, „Krystyna Ciesielska” i „Muzyka spod Radomia”). Laureatami Nagrody „Muzyka Źródeł” zostali: Zbigniew Butryn oraz Zespół Śpiewaczy z Dobrowody.

 

– Do finału konkursu na najlepszą polską płytę folkową roku 2020 zakwalifikowało się 13 wspaniałych albumów. Pierwszą Nagrodę w wysokości 5000 zł i tytuł „Folkowego Fonogramu Roku 2020” otrzymała Kapela ze Wsi Warszawa za album „Uwodzenie” – informuje Piotr Kędziorek, dyrektor Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Drugą nagrodę jury przyznano zespołowi Wowakin za płytę „Wiązanka”, a trzecia trafiła do grupy Fanfara Awantura za album „Prawdziwie Polskie Techno”.

– W czasie lockdownu pojawiło się wiele znakomitych płyt. Dla nas jest to zaskakujące i satysfakcjonujące, że ta właśnie płyta odniosła tak duży sukces. W naszym odczuciu to płyta kameralna, familiarna. Stworzona w czasie zamknięcia. Płyta niezwykle osobista – mówi Maciej Szajkowski z Kapeli ze Wsi Warszawa. Warto przypomnieć, że tworząc album „Uwodzenie”, Kapela inspirowała się mikroregionem Urzecza, jednak utwory są osobistymi impresjami muzyków nie tylko na temat samego Urzecza, rzeki Wisły, ale i wody jako takiej.

Folkowy Fonogram Roku wybrało jury w składzie: Lopa Kothari – dziennikarka BBC 3, Simon Broughton – redaktor naczelny „Songlines Magazine”, Jan Pospieszalski – dziennikarz i muzyk; Jarek Szubrycht – krytyk muzyczny, magazyn „GaMa” i Kuba Borysiak – RCKL.

« wstecz