X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KRZYSZTOF KLENCZON – SYLWETKA WYJĄTKOWEGO ARTYSTY W SERWISIE PORTALU POLSKIERADIO24.PL

Środa, 7 kwietnia 2021

Mija 40 lat od tragicznej śmierci Krzysztofa Klenczona, jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich muzyków przełomu lat 60. i 70., współzałożyciela i autora przebojów zespołu Czerwone Gitary. Z tej okazji portal polskieradio24.pl przygotował serwis specjalny poświęcony temu wyjątkowemu kompozytorowi, wokaliście i gitarzyście.

 

Wielka kariera Krzysztofa Klenczona rozpoczęła się w 1962 roku, od występu na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, po którym dostał zaproszenie do współpracy z zespołem Niebiesko-Czarni. Fascynujące życie i drogę artystyczną współtwórcy sukcesu Czerwonych Gitar przedstawia serwis www.klenczon.polskieradio24.pl, podzielony na trzy części:

Droga na szczyt – w tej sekcji dowiadujemy się, kim był ojciec artysty i dlaczego musiał się ukrywać przez kilka lat po II wojnie światowej, skąd Klenczon wziął pieniądze na swoją pierwszą gitarę i w jaki sposób znalazł się na scenie OFMT w Szczecinie.

Złota dekada – historia najbardziej owocnego twórczo i najszczęśliwszego okresu w życiu Klenczona, od pierwszych profesjonalnych szlifów w Niebiesko-Czarnych, przez koncerty w Paryżu, po założenie Pięciolinii i Czerwonych Gitar, najpopularniejszej polskiej grupy lat 60.; jest tu mowa także o miłości i ślubie wokalisty oraz o poszukiwaniu przez niego nowych wyzwań artystycznych z zespołem Trzy Korony.

Amerykański sen – obejmuje okres od niespodziewanego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych u szczytu kariery, przez trudne życie emigranta, nagranie anglojęzycznej płyty za oceanem, po tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego artysta zmarł w wieku zaledwie 39 lat; epilogiem jest niesamowite zjawisko atmosferyczne podczas pogrzebu Klenczona w Szczytnie w 1981 roku.

 

W serwisie klenczon.polskieradio24.pl można usłyszeć archiwalne wypowiedzi Krzysztofa Klenczona, jego żony Alicji, siostry Hanny oraz współpracowników, m.in. Jerzego Kossely i Bernarda Dornowskiego. Są tam również największe przeboje skomponowane przez Klenczona, takie jak dedykowany ojcu „Biały krzyż” czy zainspirowana przez przyszłą żonę „Historia jednej znajomości”. Całość ilustrowana jest zdjęciami z różnych etapów życia i kariery muzyka.

Unikatowym elementem serwisu jest Radio Klenczon – radiowy kanał internetowy, mający w repertuarze praktycznie każdy utwór zarejestrowany przez tego artystę, zarówno w studiu nagraniowym, jak i na koncertach. Można tam też usłyszeć piosenki Klenczona w interpretacjach innych wykonawców.

 

Zapraszamy na stronę: klenczon.polskieradio24.pl

« wstecz