X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SPECJALNE AUDYCJE POŚWIĘCONE PAMIĘCI KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO

Poniedziałek, 8 lutego 2021

W 1973 roku na antenie Programu 3 Polskiego Radia zabrzmiały po raz pierwszy słowa - "Kocham pana, panie Sułku". Polskie Radio zaprasza do wysłuchania wspomnień, relacji zza kulis, przypomnienia słuchowisk z niezapomnianymi rolami Krzysztofa Kowalewskiego i jego dokonań filmowych.

 

 

W wieku 83 lat zmarł aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy Krzysztof Kowalewski. Wystąpił w ponad 120 filmach i serialach telewizyjnych. Jednak dla słuchaczy Polskiego Radia to przede wszystkim Pan Sułek ze słuchowiska Jacka Janczarskiego "Kocham pana, panie Sułku", w którym stworzyli mistrzowski duet z Martą Lipińską. Pani Eliza i pan Sułek od razu podbili serca radiowej publiczności i przez 30 lat bawili i wzruszali kolejne pokolenia słuchaczy.

Krzysztof Kowalewski zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia!

 - Jest to dorobek tak ogromny, że powiedzenie, którym często się pocieszamy, że nie ma ludzi niezastąpionych, to jest w tym wypadku zdanie błędne, bo Krzysztofa Kowalewskiego w polskim teatrze, w tym w Teatrze Polskiego Radia, nikt nie zastąpi – podkreśla Janusz Kukuła, Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Dla Niego to także przyjaciel, przewodnik, aktor ukochany.

Program 3 Polskiego Radia, chcąc uczcić pamięć Krzysztofa Kowalewskiego, będzie emitować słuchowisko „Kocham pana, panie Sułku” od 8 do 19 lutego w „Akademii Rozrywki” o godz. 13:10.

Ponadto, Trójka wyemituje wyjątkowy reportaż „Dzieciństwo w konspiracji”, w którym Krzysztof Kowalewski opowiadał o swoim dzieciństwie spędzonym w okupowanej przez Niemców Warszawie (emisja 8 lutego o godz. 17:45).

 

« wstecz