X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY LAUREATÓW IV RANKINGU GOSPODARCZEGO POLSKIEGO RADIA „LUBIĘ, BO POLSKIE 2020”

Piątek, 27 listopada 2020

To PKN Orlen, CD Projekt Red, GovTech Polska oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.

 

Finał IV edycji ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Polskie Radio S.A. oraz Redakcje Gospodarcze Jedynki i Trójki Polskiego Radia odbył się – z oczywistych powodów – bez uroczystej gali wręczenia nagród. Niezmiennie jednak Polskie Radio – informując o konkursie i przedstawiając nominowane firmy i produkty – zachęcało słuchaczy do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie. – Organizując nasz ranking promujemy modę na kupowanie dobrych polskich produktów i korzystanie z usług, które oferują rodzime firmy – mówi Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej i przewodniczący kapituły LUBIĘ, BO POLSKIE 2020.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku kategoriach. W tym roku jednak skupiła się mocniej na tych producentach, którzy radzą sobie na rynku krajowym i  zagranicą w tak trudnym – czasie pqndemii. Laureatów tegorocznej edycji LUBIĘ, BO POLSKIE poznaliśmy 27 listopada w specjalnej audycji „Winien i   Ma” na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

W kategorii NAJLEPSZA POLSKA USŁUGA 2020 pierwsze miejsce zajęła firma GovTech Polska za stworzenie Systemu #FakeHunter do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie. W tej kategorii nagradzane są firmy, które są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych produktów usługowych. Drugie miejsce przypadło firmie ClickMeeting   sp. z  o.o.  za pionierskie usługi wideokonferencyjne (oprogramowanie w modelu SaaS), a trzecie Operatorowi Chmury Krajowej sp. z o.o. za Platformę Chmury Krajowej.

 

PRODUKTEM INNOWACYJNYM 2020 został pierwszy polski molekularny test wykrywający koronawirusa MediPAN COVID SARS – CoV-2. Stworzony został przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. W tej kategorii nagradzane są firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania – produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Kapituła nagrodziła drugim miejscem firmę StethoMe sp. z o.o. za inteligentny stetoskop StethoMe, a trzecie przypadło Carport Solar za wiaty fotowoltaiczne Carport.Solar.

 

Nagrodą POLSKA MARKA 2020 wyróżniane są firmy, które zbudowały silną rozpoznawalność swojej marki w Polsce lub na świecie. Pierwsze miejsce w tej kategorii przypadło producentowi gier komputerowych CD Projekt Red (ma w swoim portfolio m.in. serię gier „Wiedźmin”/„The Witcher”); drugie – firmie spożywczej GETMOR Chrzanowskie Przysmaki. Trzeciego miejsca nie przyznano.

 

W nowej kategorii FIRMA NAJLEPIEJ DZIAŁAJĄCA W CZASIE EPIDEMII COVID-19 laureatem został koncern paliwowy PKN Orlen S.A., drugie miejsce zajął Bank Gospodarstwa Krajowego, a trzecie – dostawca zakupów Frisco.pl. Nagroda ta wyróżnia firmy, które w tak trudnym czasie potrafiły dostosować swoją działalność do wymogów „nowego rynku" lub skutecznie wspierały polską gospodarkę angażując się w działania ograniczające negatywne skutki pandemii.

 

« wstecz