X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SERWIS SPECJALNY POLSKIEGO RADIA W 87. ROCZNICĘ URODZIN KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Na stronie penderecki.polskieradio.pl znajdują się archiwalne rozmowy z wybitnym kompozytorem, wspomnienia, refleksje o muzyce, kulturze i historii, a także wywiady, które wyemitowało Polskie Radio na przestrzeni ostatnich 50 lat.

 

 

Wypowiedzi kompozytora uzupełnione zostały opowieściami jego dzieci oraz żony, Elżbiety Pendereckiej, a także światowej sławy muzyków i dyrygentów, przyjaciół ze świata kultury, wreszcie – opiniami krytyków muzycznych i znawców dorobku profesora.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nagrań muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Na stronie serwisu wysłuchać można wybranych dzieł z różnych okresów twórczości, zarówno awangardowych kompozycji sonorystycznych, jak i późniejszych utworów czerpiących z tradycji europejskiej klasyki. Większość nagrań usłyszymy w wykonaniu znakomitych solistów oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego.

 

Serwis prezentuje także cenny zbiór fotografii przedstawiających 60 lat z życia kompozytora, koncertów i pracy nad własną muzyką, w czasie oficjalnych spotkań i podróży, a także w sytuacjach prywatnych – od lat 50. XX wieku, do ostatnich publicznych wystąpień twórcy w 2018 roku.

« wstecz