X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PIOTR BECZAŁA - LAUREAT NAGRODY MEDIÓW PUBLICZNYCH GOŚCIEM RADIOWEJ DWÓJKI

Wtorek, 17 listopada 2020

Nagroda Mediów Publicznych jest przyznawana w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz. Za muzykę Polskie Radio wyróżniło Piotra Beczałę, wybitnego śpiewaka operowego promującego polską kulturę na świecie.

 

 

Już dziś o godz. 17.30 laureat zagości w Programie 2 Polskiego Radia. Konsekwencja, niespotykana wręcz muzykalność i wyjątkowy talent doprowadziły Piotra Beczałę na szczyt. Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach artysta wyjechał najpierw na studia do Katowic, by później, po kilkuletnim terminowaniu w austriackim Linzu, ruszyć na podbój muzycznego świata.

W ciągu trwającej już prawie trzy dekady kariery, polski tenor występował m.in. w Metropolitan Opera, Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, w Hamburgu, wiedeńskiej i berlińskiej Staatsoper, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali. Wielokrotnie występował w Opernhaus Zürich, gdzie kreował m.in. partie Don Ottavia w "Don Giovannim" Wolfganga Amadeusa Mozarta, Księcia Mantui w "Rigoletcie" i Alfreda w "Traviacie" Giuseppe Verdiego. Jego dorobek artystyczny jest niezliczony. Współcześnie zalicza się Piotra Beczałę do wąskiego grona najwybitniejszych śpiewaków światowych scen!

 

Wczoraj w wiedeńskiej Staatsoper miała odbyć się prezentacja biografii Piotra Beczały "In die Welt hinaus". Z oczywistych względów wydarzenie przesunięto na późniejszy termin. Niemniej pocieszeniem dla artysty jest na pewno fakt, że także wczoraj otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych za rok 2020 w kategorii muzyka, „za nieustanną promocję polskiej kultury na najsłynniejszych scenach operowych całego świata, za wybitne umiejętności, naturalną muzykalność, przepiękny tenor liryczny oraz wszechstronny repertuar”. Wybitny tenor przyjął zaproszenie Jakuba Kukli i będzie gościem Programu 2  w audycji O wszystkim z kulturą dziś o  godz. 17.30.

 

« wstecz