X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PREMIERA PŁYTY ZWYCIĘZCY KONKURSU RADIOWEJ CZWÓRKI - CZYLI ZESPÓŁ MYASTA „NA DOBRYM KURSIE”!

Środa, 4 listopada 2020

To już w najbliższy piątek. Tego samego dnia wywiad z zespołem Myasta na antenie Czwórki.

 

 

Czwórka pod hasłem ,,Będzie Głośno!’’ promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, którzy nie współpracowali jeszcze z żadną wytwórnią. Audycja Damiana Sikorskiego o tej samej nazwie to program, który daje szansę nieznanym dotąd twórcom na bezpośredni kontakt z radiem oraz słuchaczami. W ramach konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” Czwórka wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia już po raz czwarty poszukiwały zespołów oraz wokalistów mających gotowy materiał na płytę, by umożliwić im wydanie debiutanckiego krążka. – Konkurs wyróżnia fakt, że młodzi artyści prezentują swoje autorskie kompozycje, a nie covery. Mam ogromny szacunek do debiutantów, bo sam jestem muzykiem i wiem, że ten zawód jest bardzo wymagający. Z roku na rok jest coraz większa frekwencja, co pokazuje, że zapotrzebowanie na taką inicjatywę stale rośnie – podkreśla Damian Sikorski.

 

Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również nagranie teledysku do singla z albumu w reżyserii Adriana Piertaszkiewicza, sesję zdjęciową w wykonaniu wybitnej portrecistki Anny Powałowskiej, koncert promujący płytę na antenie Czwórki, a także dodanie utworów do stałej rotacji radia. – Taki pełny pakiet dla debiutującego artysty jest bardzo ważny. Dzisiejszy odbiorca nie tylko słucha, ale też widzi, a do zakupu zachęcić go może również ładna okładka płyty – zaznacza Damian Sikorski.

 

Zespół Myasta w 2015 roku zainicjowali Michał Kowalski (wokal), Mariusz Mitura (perkusja) oraz bydgoscy gitarzyści. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. Myasta łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. – Kompozycje, które znajdują się na ich debiutanckim krążku, są nie tylko doskonale zagrane i zaśpiewane, ale także przepełnione pozytywnymi wibracjami. Obecnie nie chodzimy na koncerty i większość czasu spędzamy w domach; wykorzystajmy go na zabawę przy dźwiękach zespołu Myasta, które z pewnością wprowadzą nas w dobry nastrój – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu.

Płyta „Na dobrym kursie” zawiera dwanaście unikatowych tracków. 16 października ukazał się pierwszy singiel zespołu pt. „Tańcz”. Nagrany do niego teledysk niesie za sobą wyjątkowe przesłanie, a w klipie możemy zobaczyć nie tylko członków zespołu Myasta, ale także ich dzieci, rodziny i przyjaciół.

Artystów będzie można usłyszeć na antenie Czwórki 6 listopada od godziny 18.05. Koncert na żywo ze względu na obecną sytuacją epidemiczną, odbędzie się w innym terminie. W toku jest także przygotowywanie składanki Będzie Głośno vol. 3 z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do 4. edycji konkursu.

« wstecz