X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SPECJALNA RAMÓWKA POLSKIEGO RADIA NA 1 LISTOPADA

Czwartek, 29 października 2020

Nie zabraknie audycji wspomnieniowych o znanych ludziach kultury, nauki i sportu, którzy odeszli w mijającym roku.

 

 

1 i 2 listopada będzie dominować specjalnie dobrana, spokojna i nastrojowa muzyka, a cyfrowe Polskie Radio Kierowców oraz Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24 informować będą kierowców o sytuacji na drogach. Z kolei z myślą o tych, którzy zostaną w domach, Polskie Radio przygotowało transmisje Mszy Świętych.

 

 

Ewa Demarczyk, Maria Janion, Krzysztof Penderecki, Piotr Szczepanik, Wojciech Pszoniak, Paweł Królikowski, Jerzy Gruza, Jan Krenz, Jan Strelau – to tylko kilka, spośród wielu nazwisk wybitnych polskich twórców, których pożegnaliśmy w tym roku. Wspomnienia o nich wyemitują: radiowa Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka.

W związku z rocznicą śmierci wybitnego reżysera, aktora i dyrektora Dwójki Program 2 Polskiego Radia przypomni spektakl Krzysztofa Zaleskiego „Gdy ośmielamy się umierać” z 2006 roku w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. W obsadzie usłyszeć będzie można m.in. Annę Dereszowską, Elżbietę Kijowską, Mariusza Benoit, Krzysztofa Wakulińskiego i Adama Woronowicza. Emisja 1 listopada od godz. 19.00.

Dwa spektakle radiowe wyemituje 1 listopada Jedynka. W cyklu „Dzieci bliżej historii” (godz. 18.00) zaprezentowane zostanie słuchowisko „Nieznany żołnierz” o fascynującej historii słynnego warszawskiego pomnika – ze scenariuszem i w reżyserii Piotra Skotnickiego. Występują: Stanisław Brudny, Kuba Jóźwik, Marcin Troński, Damian Kulec, Monika Obara, Zbigniew Konopka. Z kolei wieczorem (godz. 21.00) premierowa emisja „Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem…” Tomasza Lerskiego w reżyserii Dobrosławy Bałazy. Jest to tekst poświęcony osobie Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego, jednego z największych pasterzy kościoła katolickiego w Polsce, męża stanu, obrońcy praw człowieka, kawalera orderu Orła Białego, więźnia czasów stalinizmu, nie bez przyczyny nazywanego Prymasem Tysiąclecia.

Temat śmierci, odchodzenia i godzenia się ze stratą bliskich poruszy w swoich audycjach radiowa Czwórka. Jak radzić sobie ze śmiercią, jak o niej mówić, jak wspierać osoby w żałobie? Gościem Jakuba Jamrozka 29 października w „Stefie prywatnej” będzie Izabela Kielczyk – terapeutka i psycholożka. Z kolei o to, co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci jego właściciela, zapyta Mariusz Kulik 1 listopada w audycji „Tędy po trendy”. Tego samego dnia Beata Kwiatkowska w „Sztuce jedzenia” zastanowi się nad jego rolą w obchodach świąt upamiętniających zmarłych w różnych częściach świata i wspomni ekstremalnego smakosza Anthony’ego Bourdaina.

 

W dniach 1-2 listopada na wszystkich antenach Polskiego Radia rozbrzmiewać będzie najlepsza, w większości polska, nastrojowa i skłaniająca do zadumy muzyka – obecna również w piosenkach tych artystów, którzy odeszli. 1 listopada muzycznym wydarzeniem dnia w radiowej Dwójce będzie transmisja inauguracyjnego koncertu Ars Antiqua z rozpoczynającego się Festiwalu Sacrum Profanum. W programie: Stefan Węgłowski – From 1 to 7; wykonanie: Yeyoung Sohn – sopran i Stefan Węgłowski – elektronika (od godz. 21.00).

Cały czas sytuację na drogach – już od piątku 30 października – relacjonować będzie cyfrowe i dostępne w bezpłatnej aplikacji Polskie Radio Kierowców. 1 listopada nie zbraknie również bardziej szczegółowych informacji z regionów i raportów o sytuacji drogowej wokół największych nekropolii w kraju. Na antenie Trójki i Polskiego Radia 24 pojawiać się będą – przygotowywane przez dziennikarzy PRK – informacje pogodowe oraz porady dla kierowców, którzy są wiele godzin w trasie. Ponadto „Radio Kierowców” w Jedynce, tradycyjnie w każdym raporcie drogowym, będzie informowało o sytuacji na głównych trasach w kraju – w dwuminutowych audycjach od godz. 5.58 do 22.58 – 30 i 31 października oraz 1 listopada.

Z kolei dla tych, którzy zdecydują się zostać w domach, radiowa Jedynka przygotowała 1 listopada dwie transmisje Mszy Świętych – o godz. 9.00 i 19.00. A już w sobotę 31 października Program 1 Polskiego Radia wyemituje orędzie arcybiskupa Wojciecha Polaka na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (godz. 20.05). A wreszcie 2 listopada w „Czterech porach roku” Daniel Wydrych zaprosi słuchaczy Jedynki na spacer po mniej znanych cmentarzach i zaprezentuje wspomnienia i wypowiedzi słuchaczy o swoich bliskich.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata będzie można znaleźć w serwisach informacyjnych wszystkich Anten Polskiego Radia, w tym na Portalu PolskieRadio.pl i w Polskim Radiu 24. Szczegóły na stronie polskieradio.pl i stronach internetowych Anten.

 

« wstecz