X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RUSZA POLSKIE RADIO KIEROWCÓW

Czwartek, 15 października 2020

16 października 2020 roku start nowej anteny Polskiego Radia. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji.

 

 

 

 Polskie Radio Kierowców dostępne będzie w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Cyfryzacja to przyszłość radia – podkreśla Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych – dlatego szczególnie cieszy, że to właśnie publiczny nadawca, świętujący w tym roku 95-lecie istnienia, wprowadza w życie tak innowacyjny projekt. Jestem przekonany, że kierowcy szybko docenią funkcjonalność i nowoczesność radia stworzonego specjalnie dla nich – dodaje.

 

Polskie Radio Kierowców to pierwszy w Polsce całodobowy, interaktywny program sprofilowany pod wymagania i potrzeby użytkowników dróg: kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, rowerzystów, motocyklistów, użytkowników hulajnóg, quadów a nawet motorówek – słowem: wszystkich pojazdów służących do przemieszczania się po drogach lądowych i wodnych. Serwisy informacyjne będą nadawane co godzinę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim, a w nich przede wszystkim informacje drogowe i pogodowe.

Wszystkie informacje drogowe podawane na antenie i dostępne w aplikacji pochodzić będą z najbardziej wiarygodnych źródeł: z policji, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Straży Granicznej.

Korzystanie z bezpłatnej aplikacji Polskiego Radia Kierowców daje możliwość kontrolowania na bieżąco sytuacji drogowej w promieniu 100 kilometrów od miejsca pobytu, zgłaszania wskazówek cennych dla innych kierowców, ostrzeżeń o utrudnieniach czy wypadkach oraz przekazania pozdrowień z trasy. Wykorzystanie nowoczesnych technologii stwarza innowacyjne możliwości dla mediów, a publiczny nadawca jest jednym z liderów w ich wprowadzaniu w życie – mówi Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. – Kierowcy to w Polsce najliczniejsza grupa słuchaczy radia. Teraz mają program tworzony specjalnie dla nich przez profesjonalistów, znanych dziennikarzy i pasjonatów motoryzacji – podkreśla prezes Kamińska.

 

Czego potrzebują kierowcy? O tym najlepiej wiedzą oni sami, dlatego za mikrofonem Polskiego Radia Kierowców zasiądą doskonali dziennikarze, dla których motoryzacja nie ma tajemnic. Wywiady, porady, znakomici goście, atrakcyjna muzyka. Codziennie od godz. 5.00 do godz. 23.00 program prowadzony będzie na żywo (od godz. 23.00 do godz. 5.00 – powtórki najciekawszych rozmów i dużo muzyki). Dzięki takiemu układowi programu będziemy z naszymi słuchaczami od świtu w Rozruszniku, przez Wysokie Obroty w ciągu dnia, a wieczorem wrzucimy na Luz. A przez cały ten czas będziemy w kontakcie z naszymi słuchaczami – mówi Edyta Poźniak, szefowa projektu Polskie Radio Kierowców.

Dla twórców stacji jednym z priorytetów jest promowanie bezpiecznej, mądrej i odpowiedzialnej jazdy oraz wzajemnej życzliwości na drodze. Prowadzący będą przypominać o okresowych badaniach, sprawdzaniu uprawnień, przeglądach, ubezpieczeniach; odniosą się do warunków pogodowych tłumacząc, jak wpływają na technikę i styl jazdy oraz uwrażliwiając na ewentualne zagrożenia i możliwe zachowania innych kierowców; poinformują o nowych przepisach, opowiedzą o nowinkach technologicznych na rzecz bezpieczeństwa i ekologicznej jazdy. Porozmawiają z najlepszymi w Polsce zawodowymi kierowcami, ekspertami – drogowcami, policjantami, psychologami motoryzacji, lekarzami; podpowiedzą, dlaczego warto podnosić kompetencje drogowe i jak się tego uczyć. Wyszukają i omówią najciekawsze publikacje motoryzacyjne z mediów polskich i zagranicznych, w tym lokalnych portali o drogach, a do kontaktu ze słuchaczami wykorzystają wszelkie dostępne możliwości: media społecznościowe, telefony, aplikację, maile.

Przepisem na dobre radio są ludzie z autentyczną pasją do radia i pasją do tego, o czym mówią. Takich właśnie zaprosiliśmy do współpracy – zapewnia Mariusz Dąbrowski, wydawca nowej anteny, od lat związany z „Radiem Kierowców” w Programie 1 Polskiego Radia, jednej z najbardziej rozpoznawalnych, cenionych i lubianych audycji Jedynki. Decyzja o powołaniu nowej stacji jest odpowiedzią na zainteresowanie serwisami „Radia Kierowców”, które od niemal pół wieku przygotowywane są w radiowej Jedynce – dodaje prezes Agnieszka Kamińska. – Wierzymy, że Polskie Radio Kierowców szybko podbije serca słuchaczy, stając się najlepszym przewodnikiem i przyjacielem w drodze.

 

RAMÓWKA POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW

 

Ramówka Polskiego Radia Kierowców podzielona została na kilkugodzinne pasma.

Codziennie od godz. 5.00 do godz. 11.00 – ROZRUSZNIK, czyli aktualizowane co kilka minut informacje drogowe i pogodowe, najważniejsze przypomnienia na dany dzień, newsy istotne dla ruszających w drogę, a przede wszystkim ogromna dawka dobrej energii.

Od godz. 11.00 do godz. 17.00 – WYSOKIE OBROTY, czyli ciekawi goście, aktualności, aktualna sytuacja na drogach, pogoda i zalecenia co do bezpiecznej jazdy oraz felieton motoryzacyjny. Prowadzący będą poruszać ważne dla kierowców tematy, np. dlaczego na drodze zawsze wygrywa fizyka.

NA LUZIE, czyli bezpieczny powrót do domu z Polskim Radiem Kierowców. W paśmie od godz. 17.00 do godz. 23.00 najświeższe informacje, ewentualne ostrzeżenia pogodowe, wszystko, co trzeba wiedzieć, aby bezpiecznie i w dobrym nastroju wrócić do domu. Ciekawostki motoryzacyjne, najważniejsze przepisy Kodeksu Drogowego, relacje reporterskie z kraju i zagranicy, rozmowy ze słuchaczami.

Od godz. 23.00 do świtu włącza się AUTOMAT – pasmo z powtórkami najciekawszych wywiadów, poruszających materiałów reporterskich i błyskotliwych felietonów oraz doskonałą muzyką.

RADIO MĄDRE, DYNAMICZNE, „NIEPRZEGADANE”

W Polskim Radiu Kierowców w ciągu dnia przez 40 minut w każdej godzinie usłyszymy muzykę specjalnie dobraną pod potrzeby kierowców, tzw. „muzykę drogi”. Pozostały czas zostanie wykorzystany na treści najważniejsze dla użytkowników dróg w danym momencie dnia, wejścia reporterskie, rozmowy z gośćmi, edukację z dziedziny bezpieczeństwa i zasad poruszania się na drodze. W pasmach porannym i nocnym słów na antenie będzie jeszcze mniej: 10 minut w godzinie, czyli dokładnie tyle, ile o tej porze potrzeba, by usłyszeć o tym, co najważniejsze, i w dobrym nastroju bezpiecznie dojechać do celu.

 

DAB+ to technologia, która jest przyszłością radia w Europie. Powstanie

DAB+ Polskiego Radia Kierowców oraz rozwijanie oferty cyfrowej przez

DAB+ publicznego nadawcę ma także związek z przepisami Europejskiego

DAB+ Kodeksu Łączności Elektronicznej (EECC), który nakłada obowiązek

DAB+ montowania we wszystkich nowych samochodach radioodbiorników

DAB+ umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii.

DAB+ Państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są do

DAB+ wprowadzenia stosownego ustawodawstwa najpóźniej do grudnia 2020

DAB+ roku. W Polsce popularność tej technologii, ze względu

na jakość sygnału, również szybko rośnie. Polskie Radio rozwija swoją sieć nadawczą, uruchamiane są kolejne nadajniki pracujące w technologii DAB+, dzięki którym sygnał już jest dostępny na ok. 45% powierzchni Polski, w tym wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyskało ok. 67% mieszkańców. Do 2022 roku Polskie Radio planuje pokrycie sygnałem co najmniej 62% powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla co najmniej 30 mln słuchaczy.

 

« wstecz