X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„ZACZNIJ OD BACHA” - AUDYCJA EWY POBŁOCKIEJ W RADIOWEJ DWÓJCE

Wtorek, 13 października 2020

Emisja w każdy czwartek o godz. 22.00.

 

„Zacznij od Bacha” to nowy cykl audycji muzycznych, na który w czwartkowe wieczory zaprasza znakomita pianistka Ewa Pobłocka. Artystka dzieli się ze słuchaczami życiową fascynacją, jaką jest dla niej muzyka lipskiego kantora. – Moja przygoda z Bachem rozpoczęła się, kiedy jako kilkuletnia dziewczynka bawiłam się pod fortepianem, podczas gdy mama przygotowywała się do wykonania Pasji wg Św. Jana. Dziś nadszedł czas, by podzielić się ze słuchaczami Dwójki swoimi doświadczeniami oraz niesłabnącym zachwytem i miłością do wspaniałej bachowskiej muzyki w znakomitych wykonaniach – mówi autorka, która często umieszczała utwory Bacha na początku swoich recitali. – A potem całe koncerty poświęcałam w całości muzyce Mistrza. Studiowałam, nagrywałam kolejne utwory i całe cykle – wyjaśnia Ewa Pobłocka.

 

Punktem wyjścia do każdej z godzinnych audycji tej wybitnej pianistki są preludia i fugi z tzw. Bachowskiej Biblii, jak mówi się o kanonicznym zbiorze „Das Wohltemperierte Klavier”. 12 tonacji durowych i tyle samo molowych, tworzących kolejne ogniwa cyklu, to klucz do repertuaru cotygodniowych spotkań wypełnionych muzyką mistrza Jana Sebastiana. Prezentacji tych utworów towarzyszą erudycyjne komentarze i osobiste refleksje Ewy Pobłockiej.

– W trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, Bach pozostaje ostoją i daje nadzieję, że prawda, dobro i piękno zwyciężają. Zapraszam w każdy czwartek o godz. 22.00 na wędrówkę po kole kwintowym, wśród krzyżyków i bemoli, w tempie Menuetta, pośród wielu głosów skomplikowanych fug i przy poruszającym w swojej prostocie chorale – mówi Ewa Pobłocka.

 

Ramówka Programu 2 Polskiego Radia oraz zapowiedzi kolejnych audycji „Zacznij od Bacha” i wyemitowane już odcinki znajdują na stronie dwójka.polskieradio.pl

« wstecz