X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NAJLEPSZE DOKUMENTY RADIOWE NA FESTIWALU „NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI”

Poniedziałek, 28 września 2020
Nagrodę Polskiego Radia w kategorii „Dokument Radiowy” XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni otrzymał reportaż „Sześciu z Żagania” Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód.

Nagrodę laureatowi wręczyła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej – zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych – niż reportaż – mówiła podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu, która odbyła się w niedzielę 27 września.

– To naturalne, że Polskie Radio jest patronem i fundatorem nagród za najlepsze reportaże właśnie na festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". To prawdziwy zaszczyt dla mnie, jako prezesa Polskiego Radia, wręczać te nagrody właśnie dziś i właśnie na takim festiwalu – mówiła w Gdyni Agnieszka Kamińska.

„Sześciu z Żagania” Kamila Hypkiego to opowieść o spektakularnej ucieczce sześciuset lotników (w tym sześciu Polaków) z niemieckiego obozu w Żaganiu. Polskie Radio po raz pierwszy jest fundatorem nagrody w Konkursie. – Szkoła reportażu Polskiego Radia znana jest i doceniana, co trzeba bardzo mocno podkreślić, nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, gdzie na międzynarodowych festiwalach nasze reportaże zdobywają liczne nagrody – dodała prezes Kamińska.

Jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry, Anna Sekudewicz i Mirosław Rogalski przyznało trzy wyróżnienia w Konkursie „Dokument Radiowy”: Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk uhonorowana została za audycję „Odkopane losy. Tajemnice Westerplatte”, w której opowiada historię odnalezienia i zidentyfikowania szczątków żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. w trakcie obrony półwyspu przed Niemcami. Wyróżniono także dokumenty: „Rozgłośnia Topolówka” Marzeny Bakowskiej z Polskiego Radia Gdańsk oraz „Tablica” Dominika Gila z Polskiego Radia Lublin.
« wstecz