X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PORTAL POLSKIERADIO.PL NOMINOWANY DO NAGRODY BohaterONy

Środa, 16 września 2020

Redakcja historii i serwisów specjalnych Portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem Krzysztofa Kossowskiego nominowana w kategorii „Dziennikarz”.

 

Kapituła konkursu wyróżniła narracyjny portal internetowy poświęcony jednej z najważniejszych bitew w historii świata – Bitwy Warszawskiej. Głosowanie trwa do 14 października.

Przygotowany z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej serwis bitwa1920.gov.pl to dostępna w siedmiu wersjach językowych multimedialna, interaktywna podróż po historii Polski, Europy i świata, którym sto lat temu zagroziło widmo czerwonej rewolucji. Narracja strony wciąga użytkownika w atmosferę tamtych dni, przeprowadzając przez najistotniejsze wydarzenia wojny polsko-bolszewickiej, pokazując najważniejsze postaci, procesy oraz skutki Bitwy Warszawskiej.

 

Portal został uruchomiony na miesiąc przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Przygotowano go w taki sposób, by docierać do osób w różnym wieku i o różnym poziomie edukacji historycznej. Znajdziemy w nim nie tylko opisane przez dziennikarzy portalu polskieradio.pl aspekty historyczne wydarzenia, ale także niepublikowane dotąd szerzej dźwiękowe wspomnienia uczestników bitwy oraz filmy pozyskane z zagranicznych archiwów. Młodsi odbiorcy mogą spróbować swych sił w quizie prowadzonym przez samego Józefa Piłsudskiego, odczytać tajny szyfr lub wyłapać radiowe komunikaty nadawane przez bolszewików.

Zespół portalu PolskieRadio.pl, który stworzył serwis, został nominowany do tegorocznych nagród BohaterONy 2020 w kategorii „Dziennikarz”.

 

Głosowanie trwa do 14 października na stronie bohateron.pl/kandydaci/portal-polskieradio-pl/.   Głosować można raz dziennie. W kategorii „Dziennikarz” nominowani zostali ponadto: Anna Hałas-Michalska, Łukasz Kazek i Mateusz Kudła, Anna Ołdakowska wraz z Michałem Piskorskim i Pawłem Rudowskim oraz Wojciech Maślanka.

 

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiono ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę – z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

« wstecz