X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

LATO Z RADIEM 2020 - JUŻ WE WTOREK KONCERT LEGENDY ROCKA – ZESPOŁU IRA

Poniedziałek, 13 lipca 2020
Muzycy zapowiadają niespodziankę - specjalnie dla słuchaczy „Lata z Radiem” wykonają piosenkę „W górę patrz”, która znajdzie się na ich nowym albumie. – Niekwestionowana legenda polskiego rocka, udanie łączy rockową zadziorność z popową przebojowością. Piosenki, które nucimy z Arturem Gadowskim zwykle niosą też ze sobą ważne treści, które nie dezaktualizują się przez dekady. W wersjach koncertowych te popkulturowe hymny nabierają dodatkowej mocy, którą niejednokrotnie słuchacze Jedynki uczestniczący w koncertach Lata z Radiem mieli okazję poczuć na własnej skórze. Tym razem, IRA zaprezentuje się w nowej konwencji, wymuszonej koronawiusem, ale z taką samą energią i zaangażowaniem jak zawsze – zaprasza na koncert prowadzący Zbigniew Zegler, dziennikarz radiowej Jedynki.

IRA to zespół, którego chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Od 1987 roku (z przerwą w latach 1996-2001) zespół znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie stale obecni są na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy „Mój dom”, „1993 rok” czy „IRA Live” sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów. Występowali na największych polskich festiwalach rockowych – w Jarocinie czy na Przystanku Woodstock. W 2006 roku byli także jedną z gwiazd występujących podczas urodzinowego „Lata z Radiem”. Ich przeboje stały się hymnami pokolenia. Supportowali takie legendy, jak Aerosmith, Bon Jovi, Def Leppard i popularny niegdyś Extreme. Frontman Artur Gadowski występował przed Brianem Mayem (Queen) i Joe Cockerem, a jego piosenka „Najlepsi z najlepszych” (napisana wraz z Grzegorzem Markowskim i Ryszardem Rynkowskim) była hymnem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Gadowski jest także autorem pierwszej w Polsce piosenki typu „koronawirus song” – „W domu siedź”. Fanów zespołu z pewnością ucieszyła wiadomość, że w maju br. IRA opublikowała singiel – „W górę patrz”, nawiązujący do swojego charakterystycznego, znanego wielbicielom, rockowego brzmienia grupy. To zwiastun planowanego na jesień album zespołu, którego będzie można wysłuchać podczas tego specjalnego, online’owego koncertu w ramach „Lata z Radiem”.

🔶 Transmisja – streaming wideo: wtorek o godz. 20.00 na stronach latozradiem.pl i jedynka.polskieradio.pl, YouTube Polskiego Radia oraz na Facebooku Lata z Radiem

🔶 Retransmisja audio: piątek po godz. 20.00 na antenie Jedynki w audycji „Tu jest muzyka”

Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z Radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski oraz sanah. Koncertów wciąż można wysłuchać na stronie Lata z Radiem. A już w przyszłym tygodniu, 21 oraz 24 lipca, usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik – gitara; Cezary Konrad – perkusja; Robert Kubiszyn – bas oraz Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe.
« wstecz