X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AKCJA EDUKACYJNA „OPROWADZANIE PO MUZYCE” - ORKIESTRA POLSKIEGO RADIA W WARSZAWIE UCZY I BAWI

Środa, 8 lipca 2020

Za każdym muzykiem stoi miłość do instrumentu, na którym gra – często latami, poświęcając mu w tym czasie setki a nawet tysiące godzin. Ale czy to ludzie wybierają instrumenty, czy instrumenty wybierają ludzi?

Dlaczego waltornia to waltornia, a obój został nazwany obojem? Jakie w sobie kryją sekrety? Na te wszystkie pytania odpowiadają muzycy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, którzy przygotowali edukacyjny cykl wideo „OPRowadzanie po muzyce”. Do tej pory powstało 20 filmów, w których instrumentaliści Orkiestry przybliżają – nie zawsze w poważny i akademicki sposób – kwestie związane z instrumentami, na których grają. Kolejne premierowe filmy emitowane będą od 9 lipca – co dwa dni – na Facebooku i kanale YouTube Orkiestry.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią – niemożności koncertowania, braku kontaktu z publicznością i społeczną izolacją, muzyków Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie nie opuszcza dobry humor i zapał do pracy. Po serii zabawnych filmików #pracujemywdomu – przyszła pora na porcję edukacji muzycznej podanej w lekkiej, przystępnej formie.

W ramach akcji „OPRowadzanie po muzyce” przygotowanych zostało niemal 20 filmików pokazujących – bez przynudzania, za to z humorem – „z czym się je” poszczególne instrumenty składające się na Orkiestrę, takie jak m.in. obój, waltornia, klarnet, altówka czy trąbka piccolo. Muzycy OPRW opowiadają w tych filmach, dlaczego wybrali akurat ten, a nie inny instrument; obalają mity i wyjaśniają, co sprawia im największą trudność w grze na konkretnym instrumencie.

Jako pierwszą z cyklu można było zobaczyć „Bajkę o flecie”, którą opowiadają flecistki: Jagoda Krawczewska, Anna Mocarska, Kinga Pancerz i Anna Włodarska-Szetela. Ten, jak i kolejne filmiki można obejrzeć na Facebooku Orkiestry i jej kanale YouTube. Kolejne, premierowe opowieści o instrumentach będą się pojawiać w sieci od czwartku 9 lipca co dwa dni.

« wstecz