X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SANAH MUZYCZNĄ GWIAZDĄ „LATA Z RADIEM” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020
Nazywana „muzycznym objawieniem” i „nadzieją polskiego popu" szturmem podbija rynek. Sama o sobie mówi, że jest „niewidzialna” i określa się „królową dram”. Komponuje, gra, pisze teksty i śpiewa. Jej debiutancki album wydany w maju br. właśnie otrzymał status „Złotej płyty”.

„Sanah” to artystyczny pseudonim Zuzanny Jurczak, który powstał od angielskiej wersji imienia „Susannah”. Artystka, dziś absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w wieku 7 lat najpierw rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a później również na pianinie. Niespełna 22-letnia wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i wykształcona skrzypaczka, na początku maja br. zadebiutowała płytą „Królowa dram”, która obecnie, wg listy OLiS, jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w kraju – Wtorkowy koncert podczas „Lata z radiem” będzie jednym z pierwszych, który zagram wraz z całym zespołem od premiery mojej debiutanckiej płyty „Królowa dram”. Tym bardziej cieszę się, że kilka dni po zdobyciu za nią Złotej Płyty, słuchaczom radiowej Jedynki zaprezentujemy koncertowe wersje utworów: „Szampan”, „Melodia” czy „Siebie zapytasz” – zapowiada swój występ Sanah.

Artystka wykonuje muzykę z pogranicza indie pop i art pop, którą w niezwykle zgrabny, lekki i przebojowy sposób łączy z nierzadko ironicznymi, sarkastycznymi wręcz i przepełnionymi grą słów tekstami, dotyczącymi życia młodych ludzi oraz szeroko pojętych relacji. I jak mało kto, trafnie komentuje „dramy”, które spotykają każdego z nas. Sanah swoje pierwsze autorskie piosenki wydała w 2019 roku na minialbumie pt. „Ja na imię niewidzialna mam”, za który otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii „Album alternatywny roku”. Artystka z powodzeniem pisze również teksty dla innych muzyków i jest m.in. współautorką piosenki „Kłopoty” Natalii Zastępy czy „Half of My Heart” Roksany Węgiel. Jej pierwszy singiel pt. „Szampan” przebojem wdarł się na listy, a teledysk do utworu zanotował już ponad 38 milionów odsłon. Jednak Sanah zachwyciła nie tylko internautów, ale także Dawida Podsiadło, który podczas jednego z występów w całości wyprzedanej, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem trasy koncertowej, zaśpiewał cover utworu „Cząstka”. Artystka nie pozostała obojętna, odwdzięczając się nagraniem kompilacji największych hitów wokalisty o przewrotnym tytule „Projekt nieznajomy nie kłamie”, który również wyróżniono nominacją do najważniejszej nagrody fonograficznej w kraju (w kategorii „Nowe wykonanie”). – Lubię tworzyć to, czego nikt się po mnie nie spodziewa – przyznała podczas jednego z wywiadów. Trzecią nominację do Fryderków Sanah otrzymała w kategorii „Debiut roku” – wszystkie jeszcze przed premierą albumu.

We wtorki o godz. 20.00 transmisję koncertów online „Lata z radiem” w formie streamingu wideo można oglądać na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Wszystkie występy są również dodatkowo retransmitowane w piątkowej audycji „Tu jest muzyka” tuż po serwisie o godz. 20.00. Najbliższy muzyczny wieczór, którego gwiazdą będzie Sanah, poprowadzi Zbigniew Zegler.

14 lipca podczas koncertu online i 17 lipca na antenie radiowej Jedynki wystąpi legenda polskiego rocka – pochodzący z Radomia zespół IRA.
« wstecz