X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ARKADIUSZ ANDREJKOW „NIEPRZECIĘTNYM” 2020 - PLEBISCYT RADIOWEJ CZWÓRKI ROZSTRZYGNIĘTY

Piątek, 26 czerwca 2020

Słuchacze oddali ponad 72 tysiące głosów na 10 finalistów. Niekwestionowanym zwycięzcą został doskonale znany na Podkarpaciu artysta malarz.

35-letni Arkadiusz Andrejkow to twórca street artu „Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Projekt narodził się podczas wielu podróży artysty między podkarpackimi miejscowościami. Obserwując kolejne wioski dostrzegł malarski potencjał w starych stodołach i szopach. – Pomyślałem, że mogłyby one stanowić taką nietypową plenerową i wiejską galerię sztuki ulicznej. Ściany drewnianych stodół były dla mnie idealnie przygotowanymi podłożami malarskimi. Poprzez swoją surowość i brak podkładu były praktycznie gotowe, by przystąpić do pracy – mówi Arkadiusz Andrejko.

Artysta korzystał ze starych fotografii mieszkańców miejscowości, w których powstawały murale. Wszystkie prace stworzone są z szacunkiem dla otaczającej je przyrody i drewnianej architektury. Obserwatorzy projektu, murale na stodołach nazwali „deskalami”.

Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem – na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu, czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

Więcej informacji o artyście i zdjęć jego prac można znaleźć na stronie: andrejkow.pl oraz jego profilu na Facebooku.

Plebiscyt radiowej Czwórki „Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych. W tym roku nadeszło aż 420 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, szefowej Czwórki, w składzie: Dtekk – Jędrzej Dondziło (DJ, pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival), Michał Duchniewicz (Nieprzeciętny 2019, student medycyny na University of Cambridge, Pembroke College), Dawid Godziek (zawodnik czołówki światowej ekstremalnych dyscyplin rowerowych), Sara Kordowska (wokalistka, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”), Rafał Masny (współtwórca Abstrachuje.TV, jednego z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube), Aleksandra i Piotr Stanisławscy (dziennikarze naukowi, autorzy „Crazy Nauka”, najpopularniejszego i największego bloga popularnonaukowego w Polsce) oraz Areta Szpura (współzałożycielka marki modowej Local Heroes, obecnie aktywistka ekologiczna) wyłoniła dziesięciu finalistów, osób o bardzo różnych zainteresowaniach – od artystycznych, przez medyczne i edukacyjne, na społecznych kończąc. Rywalizacja była ostra: w internetowym głosowaniu słuchacze oddali ponad 72 tysiące głosów.

« wstecz