X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NAJLEPSZA MUZYKA, ZABAWA I PODRÓŻE – RUSZA ,,LATO Z RADIEM’’

Piątek, 19 czerwca 2020

W sobotę 20 czerwca o godz. 9.00, na antenie radiowej Jedynki zabrzmi radosna „Polka Dziadek”, niezmiennie od blisko 50 lat sygnalizująca początek wakacji i kultowej audycji ,,Lato z radiem’’. Jak zapewniają dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, będzie to przebojowe lato, pełne muzyki, podróży i wspólnej zabawy.

 

Trasa wakacyjnej audycji obejmie aż kilkadziesiąt miejsc. W muzycznym cyklu koncertów online i na antenie radiowej Jedynki zagra plejada polskich artystów, w tym m.in. Piotr Cugowski i Baranovski. Przez całe lato nie zabraknie też wyjątkowych rozmów w „Strefie gwiazd”, konkursów z nagrodami i wielu innych atrakcji dla całych rodzin – wszystko pod hasłem #JesteśmyzWami.

 

 

Pierwszą w tym roku, legendarną audycję „Lato z radiem” poprowadzą: z warszawskiego studia Programu 1 Polskiego Radia Roman Czejarek oraz – z Kampinosu – Marta Januszewska, która zabierze słuchaczy na wakacyjną wycieczkę po Muzeum Puszczy Kampinoskiej. Ciekawych miejsc w Polsce, o których opowiedzą reporterzy, będzie zdecydowanie więcej. – Zapraszam Państwa na niezwykłą wyprawę po całej Polsce razem z naszą audycją. Czekamy na zgłoszenia tajemniczych tuneli, zamków, muzeów – wszystkich zaskakujących miejsc. A jeśli ktoś ma fajnego znajomego, ciekawego kolekcjonera albo zna koło gospodyń, które pysznie gotuje, to my też bardzo chętnie przyjedziemy, bo w czasie tych wakacji jesteśmy z Wami! – podkreśla Roman Czejarek.

 

 

 

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku wyruszą w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju. Jednak to, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów zależeć będzie od… słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL! – Turystyczna Lista Przebojów PL powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! To od Państwa zależy dokąd przyjedzie „Lato z radiem” – dodaje Sława Bieńczycka. Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu. Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski będzie można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Trasa podróży szlakiem Turystycznej Listy Przebojów PL obejmie kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. W kolejnych dniach i tygodniach dziennikarze odwiedzą atrakcje znajdujące się m.in. w Solcu Kujawskim, Liwie, Kowarach, Lublinie, Władzinie, Bukownie i Łodzi.

 

 

 

W audycji nie zabraknie wzruszających spotkań z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności, które przedstawią fascynujące losy cichych bohaterów zmieniających rzeczywistość wokół siebie. – Nie wyobrażam sobie lata bez gwiazd i bez „Strefy gwiazd”! A kim są gwiazdy? To bohaterowie naszej codzienności, dlatego tegoroczne „Lato z radiem” podąży właśnie ich tropem. Odwiedzimy m.in. domy naszych słuchaczy, którzy zechcą podzielić się tym, co mają najlepszego, swoimi talentami i odkryciami – zapowiada Marta Januszewska.

 

 

 

Radiowa Jedynka, tradycyjnie także, zaprosi do słuchania klasyki literatury i wypraw szlakami dziedzictwa kulinarnego, pełnego smacznych przepisów kuchni regionalnej. Stałym elementem audycji będą interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla całych rodzin. Chętni sprawdzą swój refleks w „Karuzeli z nagrodami”, zmierzą się z zagadkami słownymi w popularnych „Skojarzeniach” i zaprezentują muzyczne talenty w konkursie "Zatańcz z nami Polkę Dziadek". Do kolekcji wakacyjnych pamiątek słuchaczy „Lata z radiem” trafi m.in. maskotka tegorocznej odsłony audycji! W ramach akcji #JesteśmyzWami dziennikarze zachęcą też do zamieszczania na facebookowym profilu Jedynki zdjęć z wakacji, z symbolami Programu 1 Polskiego Radia.

 

 

 

„Lato z radiem” to w końcu najlepsza muzyka, spotkania z artystami, kultowe trasy, wspaniała publiczność i niezapomniane koncerty. W każdy wtorek na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia o godz. 20.00 i w każdy piątek tuż po godz. 20.00 w paśmie „Tu jest muzyka” na antenie radiowej Jedynki przez całe wakacje transmitowane będą koncerty najpopularniejszych polskich wykonawców. – W tym roku sytuacja jest trudna, ale przecież nie wyobrażamy sobie „Lata z radiem” bez wyjątkowych artystów, koncertów i muzyki, dlatego mam dla Państwa świetną wiadomość – koncerty się odbędą, choć w nieco innych okolicznościach. Tym razem z wielkiej sceny przeniesiemy się do pięknie brzmiących studiów koncertowych Polskiego Radia – zapewnia Marcin Kusy, szef radiowej Jedynki.

 

 

 

23 czerwca podczas koncertu online i 26 czerwca w radiowej Jedynce premierowy materiał z płyty „40” zaprezentuje Piotr Cugowski. Artysta podczas występu inaugurującego muzyczny cykl koncertów „Lata z radiem” zaśpiewa utwory z pierwszego, solowego krążka, nagrane z okazji okrągłych, 40. urodzin. Pierwszy singiel pt. „Kto nie kochał” zdobył status Złotej Płyty. Nowy projekt Piotra Cugowskiego to, jak zauważają krytycy muzyczni, nowa karta w bogatym portfolio artysty. Z kolei tydzień później, tj. 30 czerwca podczas występu w formie streamingu wideo i 3 lipca na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagra doskonale znany słuchaczom Jedynki Baranovski – wokalista, kompozytor i autor tekstów, który po latach współpracy z innymi twórcami, w 2019 r. zadebiutował własnym albumem pt. „Zbiór”. Wojtek Baranowski to również jeden z pierwszych muzyków, który zapoczątkował koncerty online w ramach akcji #zostańwdomu. Muzyczne występy poprzedzą spotkania i rozmowy z artystami w audycji "Lato z radiem".

« wstecz