X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„BYŁEM Z WAMI” - PREMIERA WYJĄTKOWEGO ALBUMU POLSKIEGO RADIA Z HOMILIAMI I WIERSZAMI ŚW. JANA PAWŁA II

Sobota, 16 maja 2020

Dwupłytowy album „Byłem z Wami” to wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zawiera wybór najważniejszych, a zarazem zawsze aktualnych fragmentów homilii i wypowiedzi Papieża wygłoszonych podczas oficjalnych spotkań, które znalazły się w programach pielgrzymek do Ojczyzny.

Dopełniają go nagrania wierszy pisanych w latach 50. – 70 w interpretacjach wybitnych aktorów oraz pieśni śpiewane w czasie najbardziej emocjonalnych spotkań z Papieżem Polakiem, św. Janem Pawłem II.

Poprzez to wydawnictwo Polskie Radia zachęca do wsłuchania się w słowa, które poruszały serca Polaków, podnosiły na duchu, przypominały o najważniejszych wartościach: miłości, godności, wierze, o znaczeniu rodziny, twórczego życia, pracy, troski o przyrodę i świat, czyli przesłanie, które od początku pontyfikatu Papież Polak kierował do swoich rodaków. Album „Byłem z Wami” ma charakter szczególny: zawiera dwie płyty „Myśląc Ojczyzna” (CD1) oraz „Myśląc rodzina” (CD2), na których fragmenty najbardziej poruszających homilii i przemówień są dopełniane fragmentami poezji Karola Wojtyły, wywołującymi u odbiorcy wrażenie osobistego komentarza. Płyty ukazują postać Papieża jako intelektualisty o ogromnej wrażliwości na słowo, drugiego człowieka i jego potrzeby, ale także zawsze patrzącego dalej i widzącego więcej niż inni.

Taki układ fragmentów homilii i wierszy pokazuje w przejrzysty sposób ciągłość myśli Papieża - Proroka, jak we wstępie do albumu nazywa go Tadeusz Fredro-Boniecki, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, który relacjonował wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. - Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć. To jest nasza Ojczyzna — to jest nasze „być” i nasze „mieć”. I nic nie może pozbawić nas prawa, ażeby przyszłość tego naszego „być” i „mieć” zależała od nas - mówił Ojciec Święty na Westerplatte 12 czerwca 1987 roku. Na płytach usłyszymy też fragmenty świadczące o ogromnym poczuciu humoru papieża, jego spontaniczności i otwartości podczas spotkań z młodzieżą, z mieszkańcami Wadowic czy góralami.

Poezja Karola Wojtyły wielokrotnie ukazywała się drukiem, tym razem jednak odbiorcy mogą posłuchać jej w interpretacjach wybitnych polskich aktorów: Henryka Boukołowskiego, Andrzeja Ferenca, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Wakulińskiego, Jerzego Zelnika oraz Michała Żebrowskiego (nagrania pochodzą z Archiwum Polskiego Radia).

W albumie znalazły się także pieśni śpiewane w czasie najbardziej emocjonalnych spotkań z Papieżem Polakiem: „Wadowice, moje miasto”, „Barka” czy te śpiewane przez górali na zakończenie jego pobytu w Zakopanem. - To wybór bardzo subiektywny - mówi redaktor wydania Grażyna Adamska z Archiwum Polskiego Radia - zależało nam na ukazaniu spójności myślenia poety i intelektualisty, który zostając papieżem, pozostał wierny swoim przekonaniom i wyznawanym wartościom. Albumy ułożyliśmy z krótkich fragmentów wystąpień i poezji, tak aby do wysłuchania każdego z nich wystarczyło kilka minut w ciągu dnia, a jednocześnie pokazujących głębię przesłania Ojca Świętego, jego więź z rodakami, poczucie humoru i nadzwyczajną umiejętność budowania relacji - dodaje.

Ten wyjątkowy, unikalny Album powstał w 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Papieża Polaka oraz w roku 95-lecia Polskiego Radia, które towarzyszyło Janowi Pawłowi II, relacjonując wszystkie wydarzenia pontyfikatu i przekazując jego przesłanie.

« wstecz