X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MAJ MIESIĄCEM POLSKIEJ PIOSENKI W RADIOWEJ JEDYNCE

Środa, 29 kwietnia 2020

W nadchodzący weekend we wszystkich audycjach radiowej Jedynki i przez cały maj w audycji „Muzyczna Jedynka” emitowane będą wyłącznie polskie piosenki. Znajdą się wśród nich zarówno utwory sprzed lat, współczesne przeboje, jak i muzyczne premiery. „Maj polskiej piosenki” jest ukłonem w stronę rodzimych kompozytorów, autorów i wykonawców.

 

 

 

– To wspaniała tradycja Jedynki i nie wyobrażam sobie, zwłaszcza w tak trudnym dla artystów czasie, by do niej nie powrócić – zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny radiowej Jedynki. Jak co roku w maju na antenie Programu 1 Polskiego Radia królować będą polskie piosenki. "Maj polskiej piosenki" przed wielu laty wymyślili dziennikarze muzyczni Jedynki, by docenić i promować polskich artystów. W czasie pandemii wszystkie stacje Polskiego Radia szczególnie ich wspierają.

 

 

"Maj polskiej piosenki" w Jedynce rozpocznie się mocno: 1, 2 i 3 maja przez całą dobę, we wszystkich audycjach zabrzmią tylko polskie przeboje: i te sprzed lat, dobrze znane i kochane przez pokolenia Polaków i te najnowsze. Usłyszymy także utwory debiutantów, które mają szansę stać się przebojami. – Maj w radiowej Jedynce tradycyjnie upływa pod znakiem polskiej piosenki, na maj 2020 mamy mnóstwo nowości, ale mamy także mnóstwo cudownych muzycznych wspomnień – zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia.

 

 

Do końca maja także w audycji "Muzyczna Jedynka" (poniedziałek-piątek, godz. 13.00-15.00; sobota, godz. 14.00-16.00; niedziela, godz. 15.00-16.00) usłyszymy wyłącznie polskich wykonawców. Każdy z prowadzących wybierze swoje ulubione piosenki, zabierając słuchaczy w prawdziwą podróż przez poszczególne style, dekady i gatunki rodzimej muzyki. W "Muzycznej Jedynce" pojawią się m.in. utwory z plebiscytu „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia". Zaprezentowana zostanie też nowa płyta Krzysztofa Cugowskiego i najnowszy singiel Baranovskiego, który – przypomnijmy – zagrał ekskluzywny koncert dla słuchaczy Jedynki w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w listopadzie 2019 roku. O muzycznych planach opowie jeden z najciekawszych twórców młodego pokolenia Igor Herbut, którego kolejne płyty szybko zyskiwały status złotej lub platynowej. W maju płyta tygodnia w Jedynce wybierana będzie spośród najciekawszych polskich albumów. – Tak szeroka prezentacja polskiej muzyki cieszy się zainteresowaniem słuchaczy, którzy ciepło przyjmują nasze muzyczne propozycje, chętnie uczestniczą w rozmowach z artystami, komentując je i przysyłając pytania. Dlatego już teraz cieszymy się, że znów będzie maj – dodaje Marcin Kusy.

 

 

Przypomnijmy, że od początku pandemii radiowa Jedynka znacząco zwiększyła emisję polskiej muzyki. W ramach wsparcia  artystów i akcji #ZostańWDomu na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawiło się m.in. nowe pasmo „Tu jest muzyka – tylko po polsku” i retransmisje licznych koncertów, które premierowo odbyły się w ramach cyklu „To, co najpiękniejsze”. Stacja chętnie przypomina także kameralne występy artystów ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, słuchaczom doskonale znane pod nazwą „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Do tej pory Program 1 Polskiego Radia zaprosił na koncerty: Urszuli Dudziak, Alicji Majewskiej, Ryszarda Rynkowskiego i Darii Zawiałow.

 

 Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl.

« wstecz