X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PIEGOWATY KONCERT W POLSKIM RADIU DZIECIOM

Środa, 29 kwietnia 2020

Jak co tydzień, Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania koncertów dla dzieci w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych gości. W najbliższą niedzielę 3 maja o godz. 18.00 retransmitowany będzie jeden z serii popularnych „Piegowatych koncertów” z 2018 roku.

 

 

 

Całość poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, reżyserka muzycznych spotkań. Tym razem jednak twórcy nie tylko zagrają i zaśpiewają, ale również nauczą najmłodszych słuchaczy, jak zostać… beatboxerem!

„Piegowate koncerty” to unikatowe, interaktywne muzyczne spotkania dla dzieci, podczas których młodzi melomani mają możliwość wysłuchania muzyki klasycznej w wyjątkowej interpretacji jednej z najlepszych symfonicznych orkiestr w kraju z towarzyszeniem muzyków, chórów, dyrygentów  -  a tym razem również beatboxerów. „Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!” to nie będzie wyłącznie spotkanie z zabawnymi wierszami dwóch znakomitych polskich poetów. – Bziki małego Julka Tuwima były fascynujące! Bo niby do czego potrzebował skomplikowanych, własnoręcznie skonstruowanych maszyn? Po co zbierał na łąkach zaskrońce? W jakim celu zaklinał kamienie? I do czego potrzebne mu były pirotechniczne, wybuchowe eksperymenty? Odpowiedź może być tylko jedna. Poznamy ją razem z Panem Brzechwą, muzykami i wielbicielami poezji. Będzie beatbox, tańce i dobra zabawa! Czyli w skrócie – dla każdego coś piegowatego! – zaprasza Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowej Trójki.

 

 

„Piegowaty koncert” wykonają: Mateusz Izdebski (l. 11) – skrzypce, Patryk Matela – beatbox, Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka i Krzyś Tymiński – Młodzi Poeci z Warsztatowej Akademii Musicalowej i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie (wówczas Polska Orkiestra Radiowa). Premiera wydarzenia odbyła się 28 października 2018 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Retransmisje kolejnych koncertów na antenie Polskiego Radia Dzieciom już 10 i 17 maja. W ten sposób całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców wspiera akcję #ZostańWDomu.

 

 

W programie koncertu:

 

 

Wolfgang Amadeus Mozart – fragmenty Uwertury z opery Wesele Figara Witold Lutosławski – Mała Suita: Fujarka, Hurra polka, Lasowiak

 

Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty)

 

Pablo Sarasate – Introdukcja i Tarantella

 

 

 

Codziennie w „Poranku" o godz. 7.30 Polskie Radio Dzieciom zaprasza na cykl słuchowisk dla najmłodszych. „Tysiąc Tysięcy rękawiczek” to już trzecie słuchowisko, które emitowane będzie od 29 kwietnia do 1 maja. Spektakl na podstawie utworu Piotra Wojciechowskiego, w reżyserii Jana Warenyci wyprodukowany został w 2006 r. Wykonawcy: Filip Radkiewicz (Ik, dziecko), Tomasz Marzecki (Kapitan), Łukasz Lewandowski (Toffi) oraz Anna Klamczyńska (Glorenda, dziecko). Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski, opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko. Słuchowisko wyprodukowane zostało przez Teatr Polskiego Radia i pochodzi z Archiwum Polskiego Radia.

 

Ponadto od 4 maja nową lekturą w audycji będzie "Ania z Zielonego Wzgórza".

« wstecz